Güzeloğlu: Muhtarların önemi büyük

İlçelerde yapılan koordinasyon toplantılarına dün İzmit’teki toplantı ile devam edildi. İzmit Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ve Vali Hasan...

BÜYÜT

İlçelerde yapılan koordinasyon toplantılarına dün İzmit’teki toplantı ile devam edildi. İzmit Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ve Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun başkanlık ettiği toplantıya başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Bulut, il ve ilçe şube başkanları ve mahalle muhtarları katıldı.

 

YÖNETİŞİM VURGUSU

Toplantıda konuşan Vali Güzeloğlu muhtarlar ve tüm kurumlarla birlikte tam bir yönetişim içerisinde olacaklarını söyleyerek şunları kaydetti: “Tüm taraflar dikkate alınarak hareket edilmeli ve hizmetler belirlenmeli. Geçmişte yapılan tek taraflı hizmetler sağlıksız olmuş. Yönetişim ve karşılıklı kararlar ne kadar iyi olursa hizmetler daha kalıcı olur. Göreve geldiğimiz andan itibaren halkımızı temsil eden tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte şehrimizi yönetmeye gayret ettik. Bu yönetim anlayışında muhtarlarımızın yönetime daha aktif katılmayı ve kararlarının içinde yer almasını sağlayacaktır.”

 

PROJELERDEN MUHTARLARIN HABERİ OLACAK

Muhtarlarla birlikte karşılıklı bir yönetişim halinde olduklarını söyleyen Vali Güzeloğlu, “Gönderdiğimiz bir genelge ile yapılacak olan hizmetlerde önceliğin muhtarlardan gelen talepler doğrultusunda yapılacağını söyledik ve çok iyi dönüşümler sağladık. Şimdi yeni bir genelge ile tüm mahallelere yapılacak olan yatırımların muhtarlıklara ulaştıracağını ve bu yatırımın altında muhtarların da imzasının olmasını sağlayacağız. Bu şekilde muhtarları işin içine katacağız” dedi.

 

VATANDAŞI EN İYİ MUHTARLAR TANIR

Muhtarların vatandaşı en iyi tanıyan insanlar olduğunu söyleyen Güzeloğlu, “Muhtarlar insanları iyi tanıdıklarından sosyal yardımların en doğru kişilere ulaştırılmasının önüne geçer. Devletimizin gücü bütün ihtiyaç sahiplerine sahip çıkmaya yeterlidir. Geçtiğimiz haftalarda Kartepe'de meydana gelen sel felaketinde tüm kurumlarımızla koordineli bir şekilde vatandaşlarımızın yanında olduk” şeklinde konuştu.

 

EN FAZLA YATIRIM ALAN İKİNCİ İLÇE

Yapılan hizmetler konusunda bilgi veren Kaymakam Ersin Emiroğlu ise İzmit’in en çok yatırım alan ikinci ilçe olduğunu belirtti. Emiroğlu, “İzmit’e 42 milyon 116 bin 604 lira yatırım yapıldı. 31 projenin yapımı sürüyor. Yapılacak yatırımların tutarı 692 bin 650 TL olarak belirlendi. Devam eden projelerden şehir stadının kaba inşaatı yüzde 50 oranında tamamlandı. Stadın 2016 yılının nisan ya da mayıs ayında tamamlanmasını bekliyoruz. Akmeşe Barajı da 2016 yılında teslim edilecek. Orhan Camii’nin restorasyonunun yüzde 10’u bitti. İşitme engelliler okulu yatırımı da yüzde 88 oranında tamamlandı. Eski cezaevininin yerine iki Anadolu lisesi ve bir de mesleki teknik Anadolu lisesi yapımı 2015 yatırım kapsamına alındı” dedi.

 

VALİ’DEN SIKI TAKİP

Yapılan hizmetleri kaymakam ve başkan vekilinden dinleyen Vali Güzeloğlu da, yapılan hizmetlere sıkı takip uyguluyor. Alt yapıdan eğitime tüm yatırımların zamanında bitirilmesi konusunda talimatlar veren Güzeloğlu, “Özellikle okullarda başlayan tadilatlar konusunda hiç bir şekilde gecikme istemiyoruz. Okullar başlamadan bu işler bitecek” diye konuştu. Muharrem İBRAHİMOĞLU

29 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR