Düğünlerin takısı çeyrek altın, yarım çeyrek oluyor

Yaz geliyor, artık her hafta salondan salona, düğünlere gezeceğiz. Peki yakın akrabaların düğünlerinde ne takacağız? Cumhuriyet altını mı? ”Hayal” Yar...

BÜYÜT

Yaz geliyor, artık her hafta salondan salona, düğünlere gezeceğiz. Peki yakın akrabaların düğünlerinde ne takacağız? Cumhuriyet altını mı? ”Hayal” Yarım altın mı? “imkansız”. Peki çeyrek mi? “Artık o da zor” 125 TL olan çeyrek altını düğünlerde takmak değil, birikim için kenara koymak bile zor. Şu sıralar düğünlerde 75 liralık gram altınlar takılmaya başlandı. Bu olumsuzluklar karşısında çeyrek altın satışları dibe vurunca duruma İstanbul Mücevherciler ve Sarraflar Derneği el attı. Yarımın çeyreği diye belirtilen altınların üretilmesi için hükümet yetkililerinden izin alma çabasına girdi. Eğer gerekli izin alınırsa bu sezon düğünlerde yarım altının çeyreği kadar büyüklükte olan altınları takabileceğiz. Kuyumculara sadece altın satmak için giden vatandaşlar bu sayede altın almaya da başlayacak.
Kuyumcu piyasasının canlandırılması için bu çabanın yapılması şarttı. Umarız alan da, satan da, hediye olarak alanlar da durumdan memnun kalır.


Emniyet bir kez daha uyardı “DOLANDIRILMAYIN”
Emniyet Genel Müdürlüğü birkaç gündür cep telefonlarına SMS’ler gönderiyor. Son süreçte artan telefon ile dolandırıcılık yapan kişilerle mücadele etmeye çalışan polis, SMS ile vatandaşlara şu mesajı gönderdi, “Sizi arayarak veya mesaj göndererek çeşitli hediyeler kazandığınızı bildirenleri aramayınız, kredi kartı veya kişisel bilgilerinizi vermeyiniz”


Liseliler sesleriyle yarışacak
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen “Liseler Arası Türk Halk Müziği” yarışması heyecanla bekleniyor. 3 Mayıs Salı günü İzmit Halk Eğitim Merkezi’nde yapılacak olan yarışmanın başlama saati 14.00 olarak belirlendi.


Cezaevi üstgeçidi tehlike saçıyor
Çok sık kullanılmıyor. Ama hepten atıl durumda da değil. Evet, cezaevi karşısındaki üstgeçitten bahsediyorum. Tabanı tamamen çürümüş, baktığınızda D-100’ü görebildiğiniz üst geçit Allah’a emanet duruyor. Hiçbir onarımı yapılmayan üstgeçidi kullanan vatandaşlar, tehlike yaratan üstgeçidin onarılmasını istiyor.


Vergi barışında son gün yarın
Belediye borçlarına yönelik ödemelere kolaylık getiren 6111 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkındaki kanundan faydalanmak isteyen vatandaşlar için son gün yarın. Gebze Belediyesi'ne ait ödenmemiş vergi ve diğer borcu bulunanların 2 Mayıs'a kadar belediyeye müracaat etmeleri istendi. Vergi borçlarını yapılandırmak isteyen mükelleflerin peşin, 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitler olmak üzere 5 ödeme seçeneğinden birini seçebileceğinin belirtildiği açıklamada, “Seçilen taksit sayısına göre vade farkı uygulanarak taksitlendirme yapılacak. Taksitlendirmeler ikişer aylık dönemler halinde olacak. Buna göre taksitlendirilmiş bir borcun ilk ödemesi Mayıs 2011, ikinci ödemesi ise Temmuz 2011 ayı sonunda kadar olacak ve bu şekilde birer ay arayla ödemeler devam edecek. Borcunu peşin olarak ödeyecek mükellefler için kredi kartlarına 6 taksite kadar komisyon ve vade farkı alınmadan taksit yapılacak. Müracaat etmeyen mükellefler için halen yürürlükte olan amme alacaklarına uygulanmakta olan gecikme cezası devam edecek” ifadelerine yer verildi.


Wes Hotel İzmit’ten bir transfer daha…
İlimiz otelcilik sektörüne 2008 yılının kasım ayından bu yana yeni bir bakış açısı getiren Wes Hotel İzmit, bünyesine İstanbul’dan çok değerli bir yönetici daha kattı.
Mustafa Kemal Yüksel, 15 Nisan’dan itibaren Wes Hotel İzmit Yiyecek ve İçecek Müdürlüğü görevine getirildi. Yüksel, 15 yıl boyunca dünyanın en iyi otellerinden biri olarak gösterilen İstanbul Çırağan Palace Kempinski’de çalıştı. 1999 yılında İsviçre’nin en iyi otelcilik okullarından biri olan Glion International Hotel School’da otel yöneticiliği eğitimi aldıktan sonra, Çırağan’ın tüm yiyecek ve içecek birimlerinde 10 yıl yöneticilik yaptı. Son 3 yıldır, büyük bir iddia ile açılan ve açılışına tüm dünyadan çok ünlü isimlerin katıldığı Antalya Mardan Palace’ta Restaurant ve Eğitim Müdürlükleri görevinde bulunuyordu. İngilizce ve Fransızca bilen Yüksel, ek yatırımları ile büyümeye hazırlanan Wes Hotel İzmit’e servis yaklaşımında yeni bir soluk getirecek.


Karamürsel’de elektrik kesintisi
Sedaş'tan yapılan açıklamaya göre, yarın yapılacak olan şebeke bakım çalışması nedeniyle 09.00 ile 12.00 saatleri arasındaKaramürsel Tabakhane Mahallesi’nin tamamı, Jandarma, Köşk Bahçe, Vasiye Nine Park Caddesi ve civarına enerji verilemeyecek.


Tüpraşlılar, “Fehmi Paşa Konağı”nı sahneleyecek
Tüpraş Sosyal Etkinlik Kulüpleri (SEK) kapsamında yer alan Genel Müdürlük / İzmit Rafinerisi Tiyatro Kulübü, ikinci oyunları ile bir kez daha sahnede. Turgut Özakman’ın yazdığı, Ufuk Aşar’ın yönettiği, Tüpraş çalışanlarının oynadığı “Fehmi Paşa Konağı” 4 Mayıs Çarşamba günü sahnelenecek. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gösterime girecek olan oyunun başlama saati ise 20.00 olarak belirlendi.


Başiskele’de su kesintisi
İSU, Başiskele’de bulunan Ayazma Su Deposu’nda SCADA ve revizyon çalışması yapacağı için yarın 10.00 ile 17:00 saatleri arasında Yeşilkent ve Kılıçaslan Mahalleleri’ne su verilemeyeceğini duyurdu.


Can Gürzap’tan İzmit’te seminer
Etkili ve güzel konuşma alanında yılların deneyimine sahip ünlü tiyatrocu Can Gürzap, İzmit Sanat Merkezi tarafından düzenlenen Etkili Konuşma ve Beden Dili Semineri ile bir kez daha Kocaeli'nde birikimlerini paylaşacak. Seminer, 3 Mayıs Salı günü Kocaeli Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası binasında yapılacak. Katılımın ücretli olduğu belirtilen eğitim saat 18.00 ile 20.00 arasında gerçekleşecek.


DÜŞBAZ konseri 4 Mayıs’ta yapılacak
Üniversite arkadaşları olan Kerem Kekeç, Ali Ekber Kayış ve Şenol Topuz tarafından 2008 yılı başında kurulan Grup DÜŞBAZ, ilimizde ilk konserini verecek. Konser 4 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20.30’da İzmit'in seçkin mekanı Zombar'da verilecek.


Kuaförler için özel etkinlik
Kocaeli Meslek Günleri kapsamında, kuaförler ve güzellik salonları çalışanlarına özel olarak hazırlanan program saat 19.30’da başlayacak. Antikkapı Restaurant’ta 10 Mayıs Salı günü yapılacak olan programda Neşe Sarısöz konuk sanatçı olarak yer alacak.

30 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR