Gebze Teknik Üniversitesi’nde bir ilk gerçekleşiyor

Savunma Sanayii için Araştırmacı Yetiştirme Programı (SAYP) adı altındaki protokol, SSM ile GTÜ’nün koordinatörlüğünde yürütülecek. Programın üyeleri...

Savunma Sanayii için Araştırmacı Yetiştirme Programı (SAYP) adı altındaki protokol, SSM ile GTÜ’nün koordinatörlüğünde yürütülecek. Programın üyeleri ise ülkemizin önde gelen savunma sanayi şirketlerinden Aselsan, Havelsan, Roketsan, STM, TAI, TEI, FIGES, BMC ve İstanbul Shipyard olacak.

 

Program kapsamında program üyesi şirketlerde çalışan personelin Gebze Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora çalışması yapmaları hedefleniyor. Şirket personeli, firmasının ihtiyacına yönelik olarak yaptığı çalışmayla, çalıştığı kurum için yeni bir uzmanlık alanını, üniversiteden aldığı bilgi ve tecrübe ile hayata geçirecek. Aynı zamanda GTÜ, program üyesi firmaların yetkin personel yetiştirmesini sağlayacak. Öğrencilere, lisansüstü eğitimlerinin tez aşamasında SSM koordinatörlüğünde, hem firma hem de üniversite tarafından birer danışman atanacak.

 

SAYP, üniversite-sanayi iş birliği için ülkemizin bir mihenk taşı niteliğinde önem arz eden, en önemli çalışmalarından birisi olacak. Program sayesinde, GTÜ Savunma Teknolojileri Enstitüsü ile birlikte ülkemizin savunma sanayisine yönelik ihtiyaçları doğrultusunda, katma değerli, çağın ötesinde projeler, sektörün en önemli şirketleri ile birlikte hayata geçirilecek.

 

SAYP İmza Töreni, program üyesi firmaların genel müdürlerinin katılımı ile 11 Kasım 2015, Çarşamba günü saat 14.00’te İşletme Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

10 Kasım 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR