İzmit Belediyesi’nde yeni uygulama Doğan: Efendi değil, hizmetkarız

Geleneksel yönetim anlayışı yerine benimsediği “modern yönetim anlayışı” ile başarılı çalışmalara imza atan İzmit Belediyesi yeni bir hizmet daha başl...

BÜYÜT

Geleneksel yönetim anlayışı yerine benimsediği “modern yönetim anlayışı” ile başarılı çalışmalara imza atan İzmit Belediyesi yeni bir hizmet daha başlattı. İzmit Belediyesi’nde bundan sonra her vatandaşın kolayca ulaşabileceği “vatandaş temsilcileri” görev yapacak.
 
BELEDİYENİN GERÇEK SAHİBİ VATANDAŞTIR
Belediyeye gelen her vatandaşın sorunsuz bir şekilde işlemlerini yapabilmesi, sinirlenmeden, yorulmadan kendini ifade edebilmesinin çok önemli olduğuna dikkat çeken İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “Belediyenin gerçek sahibi vatandaştır. Belediyeye geldiği zaman işini kolayca halletmek, sorunu varsa bunu en hızlı şekilde ilgili birime aktarmak ister. Bunu başaramayan vatandaş belediyeye olan güvenini yitirir. Güvenin olmadığı yerde ise başarının olması imkansızdır. Bizler de böylesi olumsuz bir durumu yaşamamak adına “vatandaş temsilciği” ile yeni bir sistemi başlattık” dedi. 
 
İZMİT HALKINA HİZMET BOYNUMUZUN BORCU
Vatandaş temsilcileri aracılığı ile belediyeye gelen herkesi güler yüz ve sonsuz anlayışla belediyenin kapısında karşılayacaklarını vurgulayan Doğan, “biz İzmit halkının hizmetkarıyız. İzmit’te yaşayan herkese hizmet etmek bizim asli görevimiz, boynumuzun borcudur. Bu nedenle bu tür bir uygulamanın faydalı olacağına karar verdik.
 
KOLAYLIK SAĞLIYOR
Vatandaş temsilcilerimiz tüm işlem sürecinde halkımıza yardımcı oluyorlar. Özellikle yaşlılarımız bu hizmetten çok memnun. İzmit Belediyesi’nde oradan oraya gönderilen insanlar yerine istediğiniz taktirde size işlemleriniz boyunca eşlik edecek temsilciler var. Bu da gelen vatandaşlara kolaylık sağlıyor” dedi.
 
BAŞKAN DENETLİYOR
Belediyeye gelen vatandaşların işlemlerini kolayca yürütebilmeleri, dilek, şikayet ve önerilerini hızlı şekilde ilgili birimlere aktarmalarını sağlayan bu birim Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından bizzat denetleniyor.

21 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR