Türk Büro-Sen’de ilgisiz seçim

İki adayın yarıştığı Türk Büro-Sen’in 5. Olağan Genel Kurulu üyelerin fazla ilgi göstermemesi üzerine düşük katılımla gerçekleştirildi.Türk Büro-Sen,...

BÜYÜT

İki adayın yarıştığı Türk Büro-Sen’in 5. Olağan Genel Kurulu üyelerin fazla ilgi göstermemesi üzerine düşük katılımla gerçekleştirildi.

Türk Büro-Sen, 5. Olağan Genel Kurulu’nu Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleştirdi. Daha önceki kurulda yeterli çoğunluğa ulaşılamadığı için ikincisi yapılan Genel Kurul’da katılım yine beklenenin çok altındaydı. Yeni Başkan ve yönetiminin belirleneceği seçimlerin de yapıldığı Genel Kurul’da ilk defa katılan tüm üyeler oy kullandı. Genel Kurul’da Rıfat Oypan ile Cihat Çoban, başkanlık için yarıştı. Yeni başkanın da seçileceği genel kurula 520 üyesi bulunan Türk Büro-Sen’den katılım çok düşük oldu. Genel Kurul’a Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, Türk Kamu-Sen Kocaeli İl Temsilcisi Veysel Uluman ve az sayıda üye katıldı. Divan Başkanlığını Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker yaptı.

“BAŞARISIZ BİR DÖNEM GEÇİRDİK”
5. Genel Kurul Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Başkan Rıfat Oypan, Türk Büro-Sen’in başarısız bir dönem geçirdiğini belirterek, “Son 3 dönemdir başarısızlıklar yaşıyoruz. Bu da üye kaybetmemize neden oluyor. Üye sayımız 2005 yılında 602, 2007 yılında 525, 2012 yılında 543 iken şu an 520 üyeye sahibiz” diye konuştu. Tüm üyeleri kucaklayan bir yönetim anlayışıyla aday olduğunu vurgulayan Rıfat Oypan, “Artık mazeret yok” dedi.

“BİR İLK GERÇEKLEŞİYOR”
Geçmiş dönemlerde başkan ve yönetimlerin delege oylarıyla seçildiğini dile getiren Rıfat Oypan, “Seçimlerimizin daha demokratik olması için delegeler değil, tüm üyelerimiz oy kullanabilecek. Bu demokratik uygulamayı yapan az sayıdaki şubelerden biriyiz” şeklinde konuştu.

“ÇALIŞANLAR ARASINDA
ADALETSİZLİK VAR”
Başkan Rıfat Oypan’ın ardından söz alan Genel Başkan Yardımcısı Tahir Yüzbaşıoğlu, kamu çalışanları arasında adaletsizlik olduğunu vurguladı. TBMM’nde çalışan personel ile Kocaeli’de çalışan personelin eşit ücret almadığına dikkat çeken Yüzbaşıoğlu, bu adaletsizliğin giderilmesi gerektiğini söyledi. “Ülkemiz her güne yeni bir ihanetle uyanıyor” diyen Yüzbaşıoğlu, buna rağmen Türk Kamu-Sen’in, dik duruşundan taviz vermediğini ifade etti. Başkanlık için yarışan Rıfat Oypan ve Cihat Çoban’a başarılar dileyen Yüzbaşıoğlu, katılımcılara teşekkür etti.

“CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ”
“Büro- Sen olarak kazanmak için canla başla çalışacağız” diyen başkan adayı Cihat Çoban, şöyle devam etti: “Geleceğimize yön verecek projeleri ortaya çıkartacağız. Bayanlarımızın daha aktif çalışmasını sağlayacağız. Biz Türk Büro- Sen için seçileceğiz. Hukuk hizmeti sunacağız.”

OYLAR KULLANILDI
Türk Büro-Sen’de ilk kez üyeler oy kullandı. Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçilerek, başkan adayları Rıfat Oypan ve Cihat Çoban oylarını kullandı. Daha sonra üyeler sandık başına geçti. Türk Büro-Sen 5. Olağan Genel Kurul’da yapılan seçim, saat 17.00’ye kadar devam etti. Gazetemiz baskıya verildiğinde oy sayım işlemi devam ediyordu.

YÖNETİM KURULU ASİL LİSTELERİ
Cihat Çoban’ın listesi: Cihat Çoban, H. Mehmet Çiftçi, Yaşar İnanç, Şenol Koza, İlker Turunç, Ayten Dinler, Yaşar Yıldırım.
Denetleme Kurulu listesi: Mehmet Usta, Meral Akarca, Murat Can, Necmettin Yıldız, Uğur Acur.
Disiplin Kurulu listesi: A. Kadir Ergin, Tahir Satı, Nevin Aslan, Haşim Kaya, Lüftü Pektaş. Üst Kurul Delege Adayları Cihat Çoban ve İsmail Bayrak.
Rıfat Oypan’ın listesi: Rıfat Oypan, Çetin Kayahan, İbrahim Çelebi, Selma Ertuğrul, Mehmet Beşir, Alaaddin Ardıç, Miraç Göksenin Akpınar.
Denetleme Kurulu listesi: Mustafa Dinçer, Halil İbrahim Yıldız, Mehmet Aygün, Yener Erkal, Enver Uyar.
Disiplin Kurulu listesi: Yalçın Temur, Serkan Atar, İfaket Ergün, Murat Can, Ümit Bilaloğlu. Üst Kurul Delege Adayları: Cihat Çoban ve İsmail Bayrak.

30 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR