Sibel Gönül, Ertuğrul şehitlerini andı

Osmanlı Deniz Kuvvetleri'ne ait olan Ertuğrul gemisinin Japonya'ya yapılan iade-i ziyaretten dönerken tayfuna yakalandığını ve Kuşimoto açıklarında b...

BÜYÜT

Osmanlı Deniz Kuvvetleri'ne ait olan Ertuğrul gemisinin Japonya'ya yapılan iade-i ziyaretten dönerken tayfuna yakalandığını ve Kuşimoto açıklarında batarak, büyük dedesi Ali Kalpakoğlu’nun da aralarında bulunduğu 527 Türk denizci şehit olduğunu belirtti.

İkinci Abdülhamid Han tarafından 125 yıl önce Japonya’ya gönderilen ve gittiği her limanda coşkuyla karışlanan Ertuğrul Firkateyni'nin yaşadığı facianın yıl dönümü nedeniyle hakkın rahmetine kavuşan,  kendisine verilen her vazifeyi başarı ile ifa etmiş olan donanmamızın şanlı tarihine geçen şehitlerimizi ve rahmetle anıyoruz dedi.

Türkiye'de ve Japonya'da daha fazla insanın Ertuğrul Fırkateyni kazasından haberdar olmasını, müşterek yardımlaşmaya dayalı nesilden nesle aktarılan daha fazla hikâyeye tanık olmasını arzu ettiğini belirten Gönül, “Böylelikle iki ülke arasındaki dostluğun daha da güçleneceğine inanıyorum” diye konuştu.

 

16 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR