İlimtepe’ye yatırım yağacak

Bölgeye yapılacak dev bir alışveriş merkezi için ilk yatırımcı geçtiğimiz günlerde mahalleye geldi. Aziz Kurun, alanı beğendiğini belirtti.   Körfez...

Bölgeye yapılacak dev bir alışveriş merkezi için ilk yatırımcı geçtiğimiz günlerde mahalleye geldi. Aziz Kurun, alanı beğendiğini belirtti.

 

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın 2015 yılı hizmet programında en çok önem verdiği bölge olan İlimtepe Mahallesi, yatırımın merkezi olacak. Bölge için büyük yenilikler düşünen Başkan Baran, belediye eli ile bölgeye büyük bir sosyal yaşam alanı kazandırılacak. Buna göre belediye, orman işlerinden kiraladığı 900 dönümlük arazinin 800 dönümünü bu proje için kullanacak.

 

PROJELERLE GELİŞECEK

Öte yandan İlimtepe bölgesi için projeler bununla da sınırlı değil. Körfez Belediyesi’nin çağrısı ile bölgeye yeni yatırımlar da yapılacak. Buna göre ilk olarak İlimtepe Mahallesi’ne dev bir alışveriş merkezi kazandırılacak. Ayrıca bir hastane, üniversite ve 5 yıldızlı otel gibi projeler, önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek.

 

10 DÖNÜMLÜK ALAN

Bu konuda yatırımcılar da gözünü İlimtepe bölgesine çevirmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde bölgeye gelen bir yatırımcı da alışveriş merkezi proje ile yakından ilgilendiklerini belirterek incelemede bulundu. İlimtepe’nin merkez bölgesindeki 10 dönümlük arazi üzerine büyük bir AVM kurmak isteyen yatırımcı Aziz Kurun, geçtiğimiz günlerde beraberindeki heyetle birlikte alanı turladı.

 

aziz-001.jpg

 

ARAZİYİ BEĞENDİ

İlimtepe’de ikamet eden ve bölgeye olan hakimiyeti ile bilinen Hüseyin Kaya’nın mahalleye gelerek alanda bir AVM kurmak isteyen Kurun, İlimtepe’yi beğendiğini ve yatırım için uygun olduğunu dile getirdi. Uzun yıllar yurt dışında yaşadıktan sonra ülkesine dönerek yatırıma yönelen Kurun’un bir oğlunun da göz doktoru olduğu eğitimini de yurt dışında tamamladığı öğrenildi. Kurun’un oğlunun ayrıca Kocaeli ya da çevresinde bir göz hastanesi kurma projesinin de bulunduğu öğrenildi.

 

YENİ YATIRIMCILAR YOLDA

Bu arada giderek canlanması ve hayata geçirilecek projelerle cazibe merkezi haline gelmesi beklenen İlimtepe Mahallesi’ne yeni yatırımcıların da gelmesi bekleniyor. Bu anlamda özellikle alışveriş merkezi ile otel projeleri hakkında birçok ünlü firmanın İlimtepe’ye önem gösterdiği de edinilen bilgiler arasında.

31 Ekim 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

ilimtepe - yeni yatırımcılar artsa ilimtepe çiftlikten bile daha güzel çekici hale gelebilir insanlar ellerindeki imkanı güzelleştirmeyi bilmiyor halbuki bilseler ilimtepenin eşssiz güzelliğini ortaya çıkarıp insanları ilimtepeye çekmiş ve buranın gerçekten kayda değer biyer oldugunu göstermiş olacaklar.....

Yanıtla . 0Beğen 31 Ekim 13:18
02

doktor - İlimtepe bilinçli olarak kötüleniyor.İlimtepe bu kadar kötüde neden hiç satılık arazi kalmadı.

Yanıtla . 0Beğen 31 Ekim 13:18
01

ciftlik - ya siz ne içiyosunuz ordan hici bişe olmaz merkezdeki tütünciftligin hali ortada dagın basında ne satacaksıznız Allah askına

Yanıtla . 0Beğen 31 Ekim 13:18
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR