Geleceğin hekimleri önlüklerini giydi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi’ndeki 2016-2017 eğitim ve öğretim dönemi açılış programı önceki gün gerçekleşen “Tanışma ve Uyum Programı” il...

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi’ndeki 2016-2017 eğitim ve öğretim dönemi açılış programı önceki gün gerçekleşen “Tanışma ve Uyum Programı” ile yapıldı. Programa, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, öğretim üyeleri, dönem 1 öğrencileri ve aileleri katıldı.

 

“YAPARAK ÖĞRENİN”

Programın açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Çiftçi, en zorlu dönemin ilk dönem olduğunu söyleyerek gençlere derslerini aksatmadan takip etmeleri tavsiyesinde bulundu. Prof. Çiftçi, “6 yıl sonunda Tıp Fakültesi’ni bitirirken bazı şeyleri yapmış olmanız gerekiyor. Bir ameliyat ortamını, tomografi, MR’ın nasıl çekildiğini görmeden, anjiyo laboratuvarına, polikliniğe girmeden mezun olmayın. Ezberleyerek değil, yaparak öğrenin” dedi.

 

“ÖNLÜĞE LEKE SÜRMEYİN”

Sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir yıl temennisi ile sözlerine başlayan Dekan Prof. Dr. Zafer Utkan ise, hem hekimlik mesleğini hem de Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tercih ettikleri için dönem 1 öğrencilerine teşekkür etti. Tıp eğitiminin meşakkatli ve yaşam boyu sürdüğünü dile getiren Utkan, akredite olmuş Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin eğitim standardının yüksek olduğunun altını çizerek, “Bugün giyeceğiniz beyaz önlüklere mesleğinizin sonuna kadar leke sürmeyin” dedi.

 

“ÖĞRENCİLER ÇOK AVANTAJLI”

Açılış konuşmalarının ardından Dönem 1 Koordinatörü Prof. Dr. Tuncay Çolak ve İntörn Dr. Uğur Mısırlıoğlu, KOÜ hakkında bilgiler verdi. Öğrencilere karşılaşabilecekleri durumları aktaran Dr. Mısırlıoğlu, Tıp Fakültesi’nin Umuttepe Yerleşkesi’nin yanında olmasının büyük avantaj sağladığını belirtti. Tıp Eğitimi Öğrenci Grubu ve öğrenci kulüplerinin de tanıtıldığı programda, araştırma ve değişim programlarına da değinildi.

 

İLK DERS HÜLAGÜ’DEN

Bu arada fakültedeki ilk dersi Rektör Sadettin Hülagü verdi. Rektör Hülagü, açılış dersinde gençleri ‘Gastrointestinal Sistem Endoskopisinde Güncel Gelişmeler’ konusunda bilgilendirdi. İlk dersin ardından ise son olarak, Rektör Hülagü, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan ve öğretim üyeleri, geleceğin hekimlerine önlüklerini giydirdi.

20 Eylül 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR