Erdoğan Gönüllüleri, iftarda buluştu

        Yaklaşık bir hafta önce kurulan Erdoğan Gönüllüleri Paltformu’nu Türkiye’nin dört bir yanına yaymak amacıyla iftar programı düzenleyen platfor...

 

 

 

 

Yaklaşık bir hafta önce kurulan Erdoğan Gönüllüleri Paltformu’nu Türkiye’nin dört bir yanına yaymak amacıyla iftar programı düzenleyen platform gönüllüleri, cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde büyük artı sağladı. İl kamuoyu ve kurum kuruluş temsilcilerinin Sırrıpaşa Konağı’ndaki iftar yemeğinde ağırlanması her görüşten partiliyi bir araya getirdi.

 

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Sırrı Paşa Konağı’ndaki iftar yemeğine, Sağlık eski Bakanı Kazım Dinç, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Erdoğan Gönüllüleri Platformu Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli eski Milletvekili Sefer Ekşi, İsmail Kalkandelen, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Başkan Yardımcısı Mehmet Uzunoğlu, KOTO eski Başkanı Halil İbrahim Keleş, Kocaeli Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik, DP eski İl Başkanı Yusuf Bilgisu, Refah Partisi İl eski Başkanı Alaaddin Köksal, Refah Partisi İl eski Başkan Yardımcısı Bahattin Kalyoncu, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, iş adamı Macit Haldız, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, KİHMED Başkanı Zafer Sevil, Türk-İş Şube Başkanı Adnan Uyar, Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah karacan, DP İl eksi Başkanı Sinan Saral, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, eski başkanı İbrahim Başaran, Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy, Esnaf Kefalet Odası Başkanı Faruk Demir, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Romanlar Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yunus Coşkun, İsmet Çiğit, KASİAD Başkanı, Mehmet İpşiroğlu, ANAP ve DP’de siyaset yapan milletvekilleri, başkanlar, STK üyeleri, muhtarlar ve dernek başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

 

BAŞBAKAN’I TANITAN VİDEO

Sırrıpaşa Konağı’nda düzenlenen programda Erdoğan Gönüllüleri Platformu üyeleri büyük özveriyle hazırladığı iftar yemeğinde davetlileri ayakta karşıladı. Samimi bir ortamda gerçekleştirilen iftar yemeğine ilin tüm tanınmış isimleri katıldı. Ezanın okunması ile başlayan program yemeklerin yenilmesinin ardından Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylık açıklamasındaki tanıtım filmini izleyerek devam etti. Davetlilerin pür dikkat dinlediği ve izlediği video Başbakan için yapılan alkışlarla sık sık kesildi.

 

TEMİZ BİR SAYFA

Başbakan Erdoğan’ın tanıtıldığı video sonrası konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı ve Erdoğan Gönüllüleri Platformu Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, sözlerine Başbakan Erdoğan’ı överek başladı. Erdoğan için ‘Milletin Adamı’ tabirini kullanan Karaosmanoğlu, “12 yıldır bu ülkeye gece gündüz demeden, her türlü riskleri göze alarak yönetti. Türkiye’nin önünü açan, Türkiye’ye onurlu bir gidiş sağlayan, şehirlerin önünü açan milletin evladıdır o. Artık hayat hızla ve hizmet yolu devam ediyor. Değişim de lazım. Başbakanımız yıllarca Türkiye’ye hizmet etti. Artık yeni bir sayfa açıyor. Bu adı konmasa da devlet başkanlığı sistemiyle yürüyecek. Başbakanımızın ifadelerinden bunu anlıyoruz” dedi.

 

SEÇİM İLK TURDA BİTMELİ

Cumhurbaşkanlığı seçiminde özellikle vatandaşlar ve STK’lara büyük iş düştüğünü ifade eden Karaosmanoğlu, “Adaylar belli oldu. 10 Ağustos’ta büyük bir çoğunlukla Türk halkı bu ülkenin öz çocuğu olan Recep Tayyip Erdoğan’ı seçecektir. İlk turda ne kadar oy alırsa o kadar güçlü çıkar, Türkiye o kadar güçlenir. Yüz binler bir araya gelerek içten bir şekilde bu kampanyaya katılıyoruz ve sandığa sahip çıkıyoruz. Türkiye’nin önünü açan mührü Türk halkı olarak birinci turda seçtiğimiz zaman Başbakanımızın daha güzel olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

ON’U GÜÇ ŞIMARTMAZ

Başbakan’ı övmeye devam eden Karaosmanoğlu, “Recep Tayyip Erdoğan güçle şımaracak bir insan değildir. 30 yıldır beraberliğimiz var. Olduğu gibi görünen bir insandır. Yeni sayfanın açılışında bizim de katkımız olacak. Gönülden seviyorum biz de kendimizce böyle bir kampanya başlattık. Yerel seçim gibi tantanalı değil daha sessiz bir seçim olacak” diye konuştu.

 

ÜLKEMİZ GELİŞTİ

“Türkiye önceden fakirdi” diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Mili gelir 2500-3000 dolardı. 12 yıl sonra ise 13-14 bin dolarlara doğru gidiyoruz. Hedefimiz AB ülkelerini yakalamak. Bu da istikrarlı yönetimle olur. Güçlü iktidarlar Türkiye’nin önünü açmıştır. Ondan öncekiler de güzel şeyler yapmak istemiştir ama yetmiyor. Kocaeli’deki başarının önünde Recep Tayyip Erdoğan vardır. Onun iradesi hedefleri kaynakları vardır” dedi.

 

BİR NEDENİ VAR

Ardından Erdoğan Gönüllüleri Platformu hakkında bilgi veren AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ise, “Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı seven herkesin bir gerekçesi var. Erdoğan Gönüllüleri olarak çok çalışmamız lazım. Başbakan olarak hizmetler yaptı. IMF’den kurutuluşumuz, insanların özgürce yaşaması, bir ananın kendi dilinde evladıyla konuşabilmesi önemlidir. Milletin kendi cumhurbaşkanını seçmesi Erdoğan’ı sevmemiz için yeterli bir nedendir” dedi.

 

KALABALIK OLACAK

Miting için ilimize gelecek olan Başbakan Erdoğan için Kocaeli halkının yine alanlara akın edeceğinin altını çizen Civelek, “3 Ağustos, Cumhurbaşkanımızı Erdoğan Gönüllüleri’nin belki de son kez Başbakanım diye hitap edeceği tarih olacak. Son yerel seçimde miting için 130 bin rakamını Kocaeli olarak gördük. Peşinen şunu söylemek isterim teşkilatlar bir yana halkımız Erdoğan’ı destekleyecek ve mitinge büyük katılım gösterecektir” dedi.

 

YEREL SEÇİM GİBİ DEĞİL

Kocaelililerin Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan’ı yalnız bırakmayacağını da dile getiren Civelek, “Kocaeli halkı bize büyük destek verdi. İnanıyorum ki Kocaeli halkımız onu yalnız bırakmayacaktır. ‘Cumhurbaşkanlığınız hayırlı olsun, orada bize daha güzel hizmetler yap’ demek için en son yaptığımız miting gibi kalabalık olacağına inanıyorum” dedi. Civelek ayrıca, “Bu seçim yerel seçim gibi değil. Millet olarak acemi olduğumuz bir seçim. Daha sakin bir ortamda geçiyor. İçten içe herkeste kazanacak olan kişi belli atmosfer var. Evet belli ama biz oy oranımızın yükselmesi için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

ÇATI İÇİN YORUMDA BULUNDU

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde muhalefetin tutumunu da değerlendiren Civelek, “Bizim olduğumuz yerlerde onlar toplasa öyle büyük bir miting yapamaz. 10 Ağustos’a kadar ömürleri yetmeyecek. Çatırdamalara bakılırsa çatıdan düşenler olacak. İşin bir doğrusu, eşyanın bir tabiatı vardır. Onlar da Cumhurbaşkanı adaylarının seçilemeyeceğini biliyorlar. Çünkü zoraki atanmış, son anda ortaya çıkarılmış, defalarca ismi değiştirilmiş bir aday. Kocaeli’de en az yüzde 61 olan hedefimizin üzerinde çıkacağız” diyerek seçim öncesi tahmin yaptı.

 

NEDEN ERDOĞAN?

Vatandaşlardan bir de ricada bulunan Civelek, “Bundan sonra özellikle erdogangönüllüsü.com adresine tüm vatandaşlarımızın girmesini ve Erdoğan’ı neden sevdiklerini anlatan bir video veya fotoğraf çekip anlatmalarını istiyoruz. Kadınlar ve gençlerin özellikle önem göstereceğini biliyoruz. Teşkilat olarak biz de destek vereceğiz. Her birimizin hedefi memleketimizi geleceği; onun için çalışmalarımız hızlanarak devam edecek” dedi.

 

SOSYAL MEDYA

Çalışmaların devam edeceğini de hatırlatan Civelek, “Davet edilenlerin tamamına yakını katıldı. Dostlarımız arasında Erdoğan sevdalılarını çağırmaya çalıştık burada olmayanlar ‘Biz niye yokuz’ demesin, daha sonra yeni çalışmalar düzenleyeceğiz. Erdoğan gönüllülerini selfie yapıp sitemize yüklemesini istiyoruz. Vatandaşlarımızın yol hikayesinde mutlaka kendini buldukları bir yer vardır. Bizden sonraki neslin daha aydınlık bir Türkiye’de yaşaması için çalışıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

09 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR