İl Seçim Kurulu seçime hazır

24.Dönem Milletvekilli Genel Seçimleri bugün yapılacak. Günlerdir titiz bir çalışma yapan İl Seçim Kurulu bütün hazırlıklarını tamamladı. Kocaeli Adli...

BÜYÜT

24.Dönem Milletvekilli Genel Seçimleri bugün yapılacak. Günlerdir titiz bir çalışma yapan İl Seçim Kurulu bütün hazırlıklarını tamamladı. Kocaeli Adliyesi’nde İzmit 1-2, Derince, Başiskele ve Kartepe ilçelerinin sonuçları anında yansıtılacak.Bugün yapılacak olan genel seçimler öncesinde İl Seçim Kurulu’nda gereken hazırlıklar tamamlandı. Kocaeli Adliyesi’nde İzmit İlçe 1 ve 2, Derince, Kartepe ve Başiskele’den sonuçlar kurulan sinevizyonla açıklanacak. Kurulan üç tane sinevizyon ile 12 ekran oluşturuldu. Bu ekranlarda İzmit İlçe 1 ve 2 oyları açıklanacak. Seçimin ardından bütün il geneli açıklanacak. Derince, Kartepe, Başiskele kurdukları sinevizyonlarla sonuçları açıklayacaklar.

ÖZEL BİLGİSAYAR
YSK tarafından bu yıl seçim sandıkları şeffaf olarak illere gönderildi. Ayrıca YSK tarafından özel olarak hazırlanan oy kullanma kabinleri, kurulmaya başlandı. İzmit İlçe 1 ve 2 için 20 bilgisayar kuruldu. Bu bilgisayarlardan bütün ilçe seçim kurullarına gönderildi. Bilgisayarlar özel dizayn edildi. Sadece veri girişi yapılabilecek olan bilgisayarlarda girilen veriler anında YSK’ta görülecek. Burada partililerin izleme hakkı bulunuyor.

MÜKERRER OY CEZASI
Sandık başlarında iki memur, beş siyasi parti temsilcisi olacak. Sayılan oylar ıslak imza karşılığında teslim edilecek. Burada toplanan oyların torbaları, adliye binası girişinde teslim alınacak, veriler bilgisayara girilecek. Mükerrer oy kullanmanın cezası ise 3 yıl. Seçim sonuçlarının girilmesi sonrasında oy kullananların isimleri ve imzaları sisteme dahil edilecek. Mükerrer oy kullananlar anında tespit edilecek. Gereken yasal işlem anında uygulanacak.

İNCELEME YAPTILAR
Seçimler öncesinde İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Yaşar Yavuz, İl seçim kurulu üyesi Hakim Recep Akartaş, Kartepe İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Nurettin Temur ile İzmit birinci bölge İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Nusret Sefa Taner yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

11 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR