Dilovası’nda sağlık seminerleri devam ediyor

Bu etkinliklerin son halkası olarak, Dilovası Belediyesi ve Anadolu Sağlık Vakfı işbirliğiyle Kültür Merkezi Konferans salonunda düzenlenen ve çok sa...

Bu etkinliklerin son halkası olarak, Dilovası Belediyesi ve Anadolu Sağlık Vakfı işbirliğiyle Kültür Merkezi Konferans salonunda düzenlenen ve çok sayıda ilçe sakinin de takip ettiği ve Dr. Esra Sönmez’in sunduğu Göğüs Hastalıkları Seminerini gerçekleştirildi.

 

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Belediye Başkan Yardımcısı Edip Bingöl, Fazıl Polat, Muhiyettin Gültekin, belediye birim sorumluları, ilçedeki STK dernek temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, sağlık ve bilgilendirme seminerlerinin bundan böyle devam edeceği müjdesini vererek “Sağlık konusunda halkımızın doğru bilgilendirilmesi ve bilinçlendirmesi için bu türlü seminerlerin önemli olduğuna inanıyorum.  Günümüzün en önemli hastalıklarından biri olan göğüs hastalıklarının erken teşhisin önemini bilindikleri için Anadolu sağlık Vakfının değerli hekimlerinden Uzman Dr. Esra Sönmez Hanımefendinin vereceği bilgiler bizler için çok yol gösterici olacaktır” dedi.

 

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Esra Sönmez, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre 600 milyon KOAH hastası bulunduğuna işaret ederek, “Her yıl 50 milyon kişi bu hastalığa yakalanırken, bunların 3 milyonu bu rahatsızlık nedeniyle hayatını kaybediyor dedi.

Doktor Esra Sönmez, solunum yollarını tutan KOAH (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı), ile ilgili bilgiler verdi. KOAH’ın nefes darlığı, hırıltılı solunum, nefes verirken ıslığa benzer ses, göğüste baskı hissi ve öksürük gibi belirtileri gösterdiğini ifade eden Sönmez, “Erken tanı ve uygun tedaviyle hastalığın seyri düzeliyor ve ilerlemesi durdurulabiliyor. KOAH hastalığında basit bir solunum fonksiyon testi ile erken tanının mümkün” bilgisini aktardı.

23 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR