CHP eğilim yoklaması yapacak

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, haftalık yönetim kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, “Olağanüstü bir durum olmadıkça eğilim yokla...

BÜYÜT

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, haftalık yönetim kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, “Olağanüstü bir durum olmadıkça eğilim yoklamasını gerçekleştireceğiz”dedi.

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım önceki akşam haftalık yönetim kurulu toplantısı sonrası parti binasında basın açıklaması yaptı. Kentin ve partinin gündemine dair açıklamalarda bulunan Selman Yıldırım, hem belediye başkanlığı hem de üyeliklerle ilgili aday belirlemeyi ön seçim olarak karara bağlamak istediklerini belirterek, “Ön seçim yani eğilim yoklaması isteğimizi il başkanımıza ve vekillerimize ilettik. Onlar da bunu Genel Merkez’e iletecek. Olağanüstü bir durum olmadıkça eğilim yoklamasını gerçekleştireceğiz” dedi. İktidar parti hakkında da değerlendirme yapan Yıldırım, “İktidar partisi bu kentin sorunlarına çözüm üretmek istiyorsa yatırım bedelini Türkiye ortalaması seviyesine getirsin” dedi.

“DEĞERLENDİRME YAPMIYORLAR”
Öngörülen eğilim yoklamasının eylül veya ekim ayında gerçekleştirileceğini belirterek sözlerine başlayan Selman Yıldırım, “Genel Merkez zaten örgütlerin talebini dikkate alıyor. Eğilim yoklaması ardından da üç farklı firmaya kamuoyu araştırması yaptıracak ve nihai sonucu vereceğiz” ifadelerini kullandı. MİA projesi hakkında da bazı açıklamalarda bulunan Yıldırım, “Boş parsellerde tadilat ruhsatı alırken şerh konuyordu. Bu da kanuna aykırıydı. Buna rağmen projeyi yapıyorlar ve kamuoyunu aydınlatıcı bilgi de vermiyorlar. Belediye yetkilileri bu konuyla ilgili hiçbir değerlendirme yapmıyor” dedi.

“ÖRTÜŞTÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR”
O bölgede yatırım yapmak isteyen vatandaşların bu konuyu önemsediklerini de ekleyen Yıldırım, “İmar yönetmeliğinin Büyükşehirce 31 Mayıs’a kadar onaylanması gerektiğini aksi takdirde ruhsat da verilemeyeceğini söylemiştik. Bu konuda da aydınlatıcı bilgi sunmadılar. Diğer illerde uygulanan imar yönetmeliğiyle buradakini örtüştürmeye çalışıyorlar. Onaylanmadığında verilen ruhsatlar geçerli olmayacak” şeklinde konuştu. Büyükşehir ve İzmit Belediyesi başkanlarının köy ve mahalle ziyaretlerini de değerlendiren Başkan Yıldırım, şunları kaydetti;

“EKONOMİK SIKINTI YAŞAYACAK”
“Gerçekleştirilen ziyaretler sonrası oradaki vatandaşlar dinlenerek var olan sorunların çözülmesi gerekir. Yenişehir Mahallesi’ne gerçekleştirdiğimiz bir ziyarette yapılan inşaatların ruhsat tabelalarına baktığımızda tarih olmadığını görmüştük. Çünkü büyük bir bölümün imar planlarını mahkeme iptal etti. Açılan plan iptal davası sonuçlandı. Oradaki vatandaşlar bu durumda malını satamaz. Boş arsada ruhsat alamaz. Bu durum belediyeyi ekonomik anlamda sıkıntıya sokacak. Belediyeye tazminat davası açan vatandaş da yüzde yüz davayı kazanır”

“AKP BİZİ TAKİP EDİYOR”
Vatandaşa yaptığımız ziyaretlerde yeterince hizmet yapılmadığını bizlere iletiyorlar diyerek ekleme yapan Yıldırım, “Vatandaş belediye yönetiminden şikayetçi. Belediye başkanları sorun çözmek için değil, bizden gördükleri için ziyaretler yapıyorlar. AKP’nin yaptığı tek şey bizi takip etmek. İcra makamında olan onlar. Çözüm üretmeleri gerekiyor. İzmit Belediyesi köylerin ortak mülkiyet alanında ne yapabilirim ya da kendi yandaşlarıma oraları nasıl peşkeş çekebilirim mantığıyla köyleri ziyaret ediyor” şeklinde konuştu.

“AKILLARI YEMEKTE”
AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz’ın ‘CHP veda yemeği yiyecek’ söylemine de değinen Yıldırım, “Onlar hep yemeğe alıştıklarından akılları hep yemekte. Bu halk bize veda yemeği mi yedirtir yoksa seçim yemeği mi göreceğiz. Buraya 5 bin liralık yatırım yapıldığında hiçbir sorun kalmayacaktır. Tüm hükümet kendilerinden. Bu kentin sorunlarına çözüm üretmek istiyorsalar yatırım bedelini Türkiye ortalaması seviyesine getirsinler” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

02 Temmuz 2013 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR