KTO yönetimi bugün toplanıyor

Mustafa Efe’nin ani ölümünün ardından, Körfez Ticaret Odası (KTO)’da başkanlık görevine kimin seçileceği konusu gündeme geldi. TOBB yasasına göre, yön...

Mustafa Efe’nin ani ölümünün ardından, Körfez Ticaret Odası (KTO)’da başkanlık görevine kimin seçileceği konusu gündeme geldi. TOBB yasasına göre, yönetim kurulu başkanının herhangi bir şekilde görevden düşmesi durumunda, yönetim kurulu başkan yardımcılarının en yaşlısı oda başkan vekili olur. Başkan vekili de 1 aylık sürede yönetim kurulu içerisinden yeni başkanın belirlenmesi için seçim yaptırmakla yükümlüdür. Yani yeni başkan, mevcut yönetimi belirler.

 

YÖNETİM 7 KİŞİYE DÜŞTÜ

KTO’da başkan vekilliği görevini Sedat Zımba yapıyor. Zımba önümüzdeki 30 gün içerisinde yönetimi toplayıp başkanı seçtirmek zorunda. 9 kişi olması gereken yönetimde 8 kişi vardı. Mustafa Efe’nin vefatının ardından yönetim 7 kişiye düştü. Bilindiği gibi KTO yönetiminde geçtiğimiz aylarda yaşanan istifaların ardından yedekte bulunan Bahar Baykal, Turan Kurtaran, Fatih Fidan, Hakan İlgör ve Sibel Moralı asil yönetim kurulu üyesi olmuş, yedeklerde ise kimse kalmamıştı.

 

3 AYRI YOL ULGULANABİLİR

KTO yeni başkanını belirlemek için üç ayrı yol izleyebilir. Yasa’ya göre başkanlık görevine vekalet eden Sedat Zımba, mevcut yönetim kuruluyla yeterli çoğunluğu yani yarıdan bir fazlayla yeni başkanın seçimini sağlayabilir. İkinci yol ise eksik olan 2 asil ve 9 yedek yönetim kurulu üyesi için meclis toplanıp yeni yöneticileri seçebilir. Ardından yönetim kurulu başkanlık seçimi eksiklerin tamamlanmasıyla yapılabilir. Son yol ise yönetim kurulundaki 7 isim istifa edebilir, meclis toplanır ve yönetim kurulu yeniden oluşturularak başkan da belirlenebilir. Başkanın nasıl belirleneceğine dair yol yapılacak olan ilk yönetim kurulu toplantısında belli olacak. Bugün yapılacak toplantıda yeni yol haritası belirlenecek.

 

KTO MEVCUT YÖNETİMİ

Bahar Baykal

Sedat Zımba

Mustafa Genç

Turan Kurtaran

Fatih Fidan

Hakan İlgör

Sibel Moralı 

07 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR