Devlet PKK’ya teslim mi oldu?

      MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, yine ülke gündemine oturacak bir iddia geldi. Milletvekili Türkkan, Van’da şantiye şefi kaçırılan bir mü...

 

 

 

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, yine ülke gündemine oturacak bir iddia geldi. Milletvekili Türkkan, Van’da şantiye şefi kaçırılan bir müteahhide, il jandarma komutanlığı tarafından ellerinden bir şey gelmediğinin söylendiğini ve bir aracı bularak PKK ile görüşülmesi önerildiğini öne sürdü.

 

ÖNERGE VERDİ

Konuyla ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemi ile bir de soru önergesi veren Türkkan, “Geçtiğimiz afta sonunda kaçırılan iki jandarma uzman erbaş için de terör örgütü ile pazarlık yapılacak mıdır?” diye sordu.

 

KAÇIRMALAR ARTTI

Türkkan soru önergesinde; “Son dönemde terör örgütü PKK’nın her ne kadar basına yansımasa da Doğu ve Güneydoğu illerinde özellikle karakol inşaatı yapan müteahhitlere yönelik tehditleri artmıştır. Bu tehditlere kulak asmayan müteahhitlerin şantiyelerinin basılıp adam kaçırma olayları ayyuka çıkmıştır” dedi.

 

PAZARLIK MI YAPILIYOR?

Türkkan önergesinde şu sorulara yanıtlar aradı: “Terör örgütü, karakol yapan müteahhitleri tehdit etmekte midir? Tehditlere aldırmayan müteahhitlerin, şantiyeleri basılıp çalışanların kaçırıldığı doğru mudur? Van’da şantiyeden kaçırılan müteahhide jandarma tarafından bir şey yapılamayacağı, bir aracı bularak PKK ile görüşmesi önerilmiş midir? Kaçırılan erbaşlar için de PKK ile pazarlık yapılıp, karakol yapımı durdurulacak mıdır? Türkiye Cumhuriyeti eli kanlı terör örgütüne teslim mi olmuştur?”

29 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR