Cinayete kadın protestosu

     Gebze’de geçimsizlik yaşadığı ve gördüğü şiddet nedeniyle boşanma davası açan 1 çocuk annesi 25 yaşındaki Mehtap Bülbül’ün 20 Ocak 2013'te öldür...

    

Gebze’de geçimsizlik yaşadığı ve gördüğü şiddet nedeniyle boşanma davası açan 1 çocuk annesi 25 yaşındaki Mehtap Bülbül’ün 20 Ocak 2013'te öldürülmesi nedeniyle başlayan davanın 10. duruşması görüldü. Duruşma sonunda dava 20 Haziran'a ertelendi.

 

10. DURUŞMA YAPILDI

Genç kadın uzun süre eşinin kendisini öldüreceği tehdidinde bulunduğunu belirterek polise şikayetçi olmuş ve koruma altına alınmıştı. Katil zanlısı Volkan Civelek, iddiaya göre çağrılı sistemle koruma altındaki eşini vurup ağır yaralamış, ardından öldü zannederek özel bir hastanenin önüne bırakıp kaçtıktan sonra yakalanmıştı. Hastanede hala yaşadığı belirlenen Bülbül, daha yüksek imkanlı başka bir hastaneye sevk edilmiş fakat kurtulamamıştı. Gebze Adliyesinde görülen davanın 10. duruşmasında davada aileyle birlikte Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu da hazır bulundu.

 

CİNAYETİ HAFİFLETME ÇABASI

Daha önceki duruşmalarda uzun savunma yapan ve ceza indirimi isteyen katil zanlısı, öldürdüğü eşinin kendisini aldattığını iddia ederek boşanma davası açtığını söyledi. Eşinin kendisini aldattığına dair inancını gerekçe göstererek cinayeti hafifletmeye çalışan zanlıya, ölen genç kadının ablası Meryem Bülbül, “Madem aldatıyordu, boşansaydın, niye öldürdün?” dedi.

 

NİSANDA 15 KADIN ÖLDÜRÜLDÜ

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu duruşmanın ardından adliye önünde bir açıklama yaptı. Platform adına konuşan Sıla Gerçekçioğlu, “Mehtap Bülbül bir koruma zafiyetinin içinde öldürüldü. Uygulamadaki eksikliğe farkındalık oluşturmak için çaba gösteriyoruz. 2014'ün  ilk 100 gününde 61 kadın yaşamını yitirirdi. Nisan ayının ilk 15 günü tam 27 kadın kardeşimiz öldürüldü. Peki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı açıklama yapıyor mu, hayır. Ayşenur İslam’ı görevine çağırıyoruz” dedi.

27 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR