Yediiklim’de Türkiye şampiyonası heyecanı

KADİR ERBAY BİRİNCİLİĞİ KAÇIRDI Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın 5. Ayağı Uşak Belediyesi Yarış Pistinde düzenlendi. Yarışlara Kocaeli ilini tems...

BÜYÜT

KADİR ERBAY BİRİNCİLİĞİ KAÇIRDI

Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın 5. Ayağı Uşak Belediyesi Yarış Pistinde düzenlendi. Yarışlara Kocaeli ilini temsilen katılan Yediiklim Kolejleri 4-A sınıfı öğrencisi Kadir Erbay birinciliği kıl payı kaçırdı. Sıralama turlarının en hızlısı olan Kadir Erbay 1.03.158 sn derecesiyle en iyi zamana imza atarak yarışa pol pozisyonda başlama hakkı kazandı. Yarışa çok iyi bir startla başlayan Kadir Erbay iki tur üzerinden yapılan yarışların ilk turunda talihsiz bir kaza geçirerek alt sıralara geriledi. Kazaya rağmen toparlanan Kadir Erbay, ilk etabı ikinci sırada bitirmeyi başardı. Yarışın ikinci etabında da teknik aksaklıklar yaşayan Kadir Erbay, tüm sorunlara rağmen yarışı ve şampiyonayı ikinci sırada bitirmeyi başardı. 

 

ERBAY, SOFUOĞLU’NUN GÖZÜNDEN KAÇMADI

Yediiklim Kolejleri öğrencisi olan Kadir Erbay’a bir destek de Dünya Şampiyonu Motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu’ndan geldi. Kenan Sofuoğlu Kadir Erbay’a desteğini ve onun da dünya çapında bir motosikletçisi olması için elinden geleni yapacağını belirtti. Yediiklim Kolejleri Okul Müdürü Adnan Altun, “Her çocuk dünyayı değiştirebilir anlayışlıyla çıktığımız yolda, Yediiklim Kolejleri olarak eğitim-öğretim alanında yarattığımız farklılıklara sanatsal ve sportif faaliyetlere verdiğimiz destekle de devam ediyoruz. Akademik başarının yanında farklı etkinliklerle de öne çıkmayı amaçlayan okulumuz Kocaeli’nin ve ülkemizin geleceğine yön verecek değerlere destek olmaktan gurur ve mutluluk duyuyor. Bizi gururlandıran öğrencimiz Kadir Erbay’ı ve onu yetiştiren ailesini tebrik eder başarılarının devamını dilerim” dedi.

 

ERBAY İÇİN KUPA TÖRENİ

Yediiklim Kolejlerinde süpermoto Türkiye ikincisi Kadir Erbay için kupa töreni düzenlendi. Yediiklim Kolejleri kurucu temsilcisi Necmi Şahin, okul müdürü Adnan Altun,  müdür yardımcısı Halil Mutlu, Yediiklim Kolejleri öğretmenleri ve Yediiklim Kolejleri öğrencilerinin yer aldığı törende konuşma yapan 4-A sınıf öğretmeni İsmail Yılmaz “Bizimle birlikte geleceğe adım atan bir öğrencimizin Türkiye ikincisi olması okulumuz ve benim için büyük bir gurur. Biz öğretmenler sadece akademik anlamda değil, aynı zamanda öğrencilerimizin sosyal etkinliklerle, sportif faaliyetlerle kendilerini göstermelerine imkân vermeli onları desteklemeliyiz” diyerek, plaket takdiminde bulundu.

19 Ekim 2015 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR