Gülümsemek için engelleri kaldıranlara teşekkür edildi

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kırıkkale Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenen, “Gülümsemek İç...

BÜYÜT

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kırıkkale Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenen, “Gülümsemek İçin Engelleri Kaldırmak” amacıyla ilimizde 13-19 Eylül 2015 tarihleri arasında engelli rehabilitasyon merkezleri ve huzurevlerinde yapılan Koruyucu Ağız Diş Sağlığı Çalışmaları tamamlandı.

 

DİŞ SAĞLIĞI UYGULAMASI

​​Program çerçevesinde Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Türk Anneler Derneği Zihinsel Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Kocaeli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü, Suadiye Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’ne ve Gölcük Huzur Evi’ne yapılan ziyaretlerde 400 engelli çocuk ve erişkin ile huzur evlerinde kalan 40 yaşlıya koruyucu diş sağlığı uygulamaları yapıldı.

 

TEŞEKKÜR BELGESİ

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Koruyucu diş sağlığı programı uygulamalarındaki özverili çalışmalarından dolayı ülkemizin çeşitli üniversitelerinden gelen Diş Hekimliği Fakültesi ve Hemşirelik bölümündeki 15 öğrenciye ve öğretim görevlilerine teşekkür belgelerini vermek üzere Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda tören düzenlendi. Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi ABD Öğretim Üyesi  Dr. Ayşe Tuğba Ertürk; Kocaeli’nin insan sağlığı için yapmış olduğu bu programın tüm ülkeye örnek olması gerektiğini vurgulayarak emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.


ETKİLİ BİR UYGULAMA

Törende konuşma yapan Kocaeli kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne, Prof. Dr. Çoruh Türksel Dülgergil’e, öğretim üyemize, öğrencilerimize ve başta Genel Sekreterlik Ağız Diş Sağlığı Birim Sorumlusu Dt. Müge Saden'’e olmak üzere emeği geçen çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Çok başarılı ve etkili bir uygulama gerçekleştirdik.  Emeği geçen tüm kurumlara da huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” dedi.

18 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR