TOSB’dan KOÜ’ye destek

TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi tarafından Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Kliniği’ne 3 boyutlu ekokardiyogra...

BÜYÜT

TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi tarafından Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Kliniği’ne 3 boyutlu ekokardiyografi cihazı hibe edildi. TOSB Organize Sanayi Bölgesi adına Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Çiftçi’ye katkılardan dolayı Rektör Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu tarafından teşekkür belgesi verildi.

 

3 BOYUTLU ANALİZ

Özellikle daha önce açık cerrahi yöntemle protez kalp kapağı takılan, ancak dikiş yetersizliği, iltihap ve benzeri nedenlerle kapak etrafında ortaya çıkan ve paravalvüler kaçak olarak adlandırılan yırtık veya deliklerin, ameliyatsız olarak kapatılması işlemini sağlayan klinik, cihaz sayesinde kalbi 3 boyutlu olarak görebilecek.

 

KALP SORUNLARINA ERKEN TANI KONULACAK

Kalbin detaylı incelenmesinde, odacıklarının, kapakçıkların ve kalbin genel fonksiyonlarının değerlendirilmesinde yararlı bilgiler sağlayan cihaz sayesinde hastaların yaşadığı kalp sorunlarının tespiti ve tanı konulması kolaylaşacak.

12 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR