Başkan Baran çok sertti

Son dönemde belediyede başlayan müfettiş soruşturması ile ilgili olarak gündeme gelen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, basın mensuplarının karşı...

Son dönemde belediyede başlayan müfettiş soruşturması ile ilgili olarak gündeme gelen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, basın mensuplarının karşısına çıktı. Açıklamasında genel olarak görev yaptığı 15 aylık dönem hakkında açıklamalar yapan Baran, Şanlıurfa Suruç’taki patlamada hayatını kaybeden ve teröristlerce şehit edilen asker ve polislerimize Allah’tan rahmet diledi.

 

30 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Geride kalan 15 aylık dönemde 30 milyon liralık yatırım yapıldığının altını çizen Baran, “Birçok projeye imza attık ve bunların bir bölümünü tamamladık. Devam eden çalışmalardan Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ni bir ay içinde hizmete sokacağız. Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi pazarları burada açılacak. 15 ayda, 12 milyon lira vergi ve SSK borcu ödedik. Başta Kocaeli Üniversitesi binası ve İlimpark olmak üzere büyük çalışmaları da başlatacağız” dedi.

 

“İT ÜRÜR, KERVAN YÜRÜR”

Yapılan hizmetlerin değerinin bilinmediğinin altını çizen Baran, şöyle devam etti, “Yapılanları yok göstermeye çalışıyorlar. Fakat biz hizmet yolumuza devam edeceğiz. Atalarımızın bir sözü vardır, it ürür kervan yürür… Yapılanları görmemek, doğruları yanlış göstermek nasıl bir anlayıştır? Halkımız yapılan yanlış haberlerin maksadını bilmekte ve desteklerini esirgememektedir. Bazı muhalefet meclis üyelerimiz de kendilerine yanlış kılavuz seçtiler.”

 

“ÇAMUR AT İZİ KALSIN”

Meclis üyelerinin yalan haberlere itibar ettiklerini dile getiren Baran, “Yargı yolu ile çalışmalarımızı sekteye uğratma çalışmalarını halkımız da bizim gibi hayretle izliyor. Algı operasyonu ile siyasi rant peşindeler. Her ay 30-40 tane soru önergesi veriyorlar, sanki arkadaşlarımızın bunlara cevap vermekten başka yapacak işleri yokmuş gibi hareket ediyorlar. Çamur at izi kalsın mantığı ile hareket ediyorlar. Yapılanları ibretle izliyoruz” diye konuştu.

 

“RUTİN BİR İNCELEME”

Körfez Belediyesi’ne gelen müfettiş ile ilgili olarak da konuşan Baran, şöyle konuştu: “Bu normal bir bilgi aktarma çalışmasıydı. Daha önce ilçemizdeki bir inşaat ile ilgili yapılan çalışma ve bir meclis üyemizin toplantıda suç duyurusunda bulunduğunu söylemesi ile başlayan bir süreç. Bu olayı bir gazete de yazınca Büyükşehir tarafından görevlendirilen bir müfettiş geldi. Bu müfettiş bize inşaat hakkında, mühürlenmesi ve sonrası hakkında bilgiler sordu. Biz de, eksiklikler nedeniyle işlem yaptığımızı, gerekli cezaların uygulandığını, daha sonra da ek proje ile sorunun giderildiğini ve şu anda her hangi yasal olmayan bir durumun kalmadığını bildirdik. Gelen görevli arkadaş bu bilgileri toplayıp, rapor haline getirerek, ilgili makamlara aktaracak” dedi.

23 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR