Efe: 2016 yılı risk ve fırsatlar yılı olacak

Konuşmasında Hükümetten isteklerini sırlayan Mustafa Efe, Vergi Usul Kanunu’nun güncellenmesini, mevcut vergi mevzuatı gözden geçirilerek enerji veri...

Konuşmasında Hükümetten isteklerini sırlayan Mustafa Efe, Vergi Usul Kanunu’nun güncellenmesini, mevcut vergi mevzuatı gözden geçirilerek enerji verimliliğini teşvik eden vergisel düzenlemeler yapılmasını, Serbest Bölgelerin cazibesi arttırılacak değişiklikler yapılmasını, yatırımlarda bürokrasinin azaltılmasını ve yani endüstri bölgelerinde arsa maliyetlerini azaltacak yeni bir mekanizma kurulmasını istedi.

 

DESTEK İSTİYORLAR

Efe ayrıca, OSB’lerde yetki karmaşasını ortadan kaldıracak etkili bir yöntem yapısının oluşturulmasını, işyeri açma ve çalışma ruhsatlarında basitleştirme ve uygulama birliğinin sağlanmasını, şirketlerin kuruluş ve tasfiye işlemlerinin daha da kolaylaştırılmasını, yenilikçi girişimcilerin projelerinin ticarileştirilmesi için kendi garanti mekanizmalarının oluşturulması gibi konularda hükümetten destek beklediklerini söyledi.

 

RİSK YÖNETİMİ

Özellikle finansal istikrarı gösterecek bir yol haritasıyla Türkiye’nin yolunun açılacağını düşündüklerini belirten Mustafa Efe Türkiye’nin % 4’ ün üstünde büyümeleri hak ettiğini söyledi. Efe, özel sektörün risk yönetimi konusundaki tecrübesini 2016 yılının fırsatları olarak değerlendirdi.

24 Şubat 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR