Caferiler, Nevruz’u neşeyle kutladı

Caferiler, baharın gelişini simgeleyen Nevruz Bayramı’nı Kur’an kursu binasında düzenlenen etkinlikle kutladı. Kutlamalarda bol neşe hakimdi.Baharın g...

BÜYÜT

Caferiler, baharın gelişini simgeleyen Nevruz Bayramı’nı Kur’an kursu binasında düzenlenen etkinlikle kutladı. Kutlamalarda bol neşe hakimdi.

Baharın gelişini müjdeleyici olarak da bilinen 21 Mart Nevruz Bayramı tüm yurtta olduğu gibi bölgemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kocaeli Caferi ve Ehlibeyt Eğitim İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Nevruz Bayramı’nı geçtiğimiz gün şenlik içerisinde kutladı. Derneğin Kur’an Kursu binasında saat 19.00’da başlayan programa katılım oldukça genişti. Baharı müjdeleyen semenilerin (buğdayın daha önceden ekilerek nevruz günü yeşermesi) hazırlandığı, yumurtaların boyandığı şeker ve çeşitli çerezlerden oluşan süslü tabakların hazırlandığı gece muhteşemdi.

HEDİYELER VERİLDİ
Dernek Yönetim Kurulu Başkanı H. Yahya Kemal Utar’ın Kur’an-ı Kerim okumasıyla başlayan program Dernek Genel Sekreteri Şeyh Hasan Apaydın’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmalarıyla devam etti. Programda dernek öğrencilerinin hazırlamış olduğu şiirlerle gece renklendi. Zaman zaman yapılan çekilişlerle Osmangazi Mahallesi’nde faaliyet gösteren Karbeyaz Giyim Mağazası tarafından konuklara çeşitli hediyeler verildi. Yine Azeri kültüründe yer alan fıkralar da geceye neşe kattı. Programın sonlarına doğru misafirlere boyanmış yumurta ve çerezlerden oluşan ikram paketleri dağıtıldı. Yakılan ateş üzerinden dilek tutarak atlanıldıktan sonra gece neşe içerisinde son buldu.

23 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR