Halkevleri kuruluşunun 79. yılını kutladı

Halkevleri 79. kuruluş gününü önceki akşam Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlediği geceyle kutladı. Gecede işçi ve emekçiler hak gasplarına karşı mücadele...

BÜYÜT

Halkevleri 79. kuruluş gününü önceki akşam Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlediği geceyle kutladı. Gecede işçi ve emekçiler hak gasplarına karşı mücadelede Halkevlerine davet edildi.

Halkevleri 79’uncu kuruluş gününü önceki akşam Halk Eğitim Merkezi’nde Genel Başkan İlknur Birol’un katılımıyla kutladı. Geceye eski KYÖD Başkanı Semra Başlak, Tüm-Bel-Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş, BES Şube Başkanı Akın Şişman, Kocaeli Alevi Dernekleri Başkanı Doğan Demir, Halkevleri Saraybahçe Halk Eğitim Merkezi Şube Başkanı Mihrican Atalay ve dernek üyeleri katıldı. Gecede Sivas Kapıkayalılar Folklor Ekibi ve Avcılar Halkevleri Müzik Topluluğu sahne aldı.

HALA AYAKTAYIZ
Gecenin açılış konuşmasını yapan Mihrican Atalay, “Halkın haklarına her el uzatıldığında karşınızda hak mücadelelerini ve bu mücadelelerin ana kucağı Halkevleri’ni bulacaksınız. Halkevleri kuruluşunun 79. yılında işçileri, emekçileri, çocukları, kadınları, gençleri, engellileri aydınlığın çatısında buluşmaya çağırıyor” diye konuştu. Halkevleri Genel Başkanı İlknur Birol, “Gazetecilerimiz ve aydınlarımızın içeri alındığı karanlık bir dönemdeyiz. Halkevleri defalarca yıkılmaya çalıştı ama her defasında ayakta kalmayı bildik” şeklinde konuştu.

13 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR