Körfez’de büyük geri dönüşüm hamlesi

Geri Dönüşümün Her Alanında Faaliyet Gösteriliyor Büyük bir hızla artan nüfus, gelişen sanayi ve teknolojideki ilerlemeler sonucunda insanların do...

BÜYÜT

Geri Dönüşümün Her Alanında Faaliyet Gösteriliyor

Büyük bir hızla artan nüfus, gelişen sanayi ve teknolojideki ilerlemeler sonucunda insanların doğal çevresi üzerindeki etkilerinin giderek artması ve buna bağlı olarak doğal kaynakların hızla tükenmesine karşılık Körfez’de geri dönüşüm ve çevre konusunda dev adımlar atılıyor. Bu amaçla teknik altyapı ve gerekli donanımlar hazırlandıktan sonra profesyonel ekipler ambalaj atıklar, bitkisel atık yağlar, katı atık ve geri dönüşümün her alanında faaliyet gösteriyor.


Tonlarca Atık Ekonomiye Geri Kazandırıldı

Geri dönüşüm çalışmalarına aralıksız devam eden Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 2015 yılında 87 kilogram bitkisel atık yağın kanalizasyona dökülmesini önleyerek geri kazanımını sağladı. Oluşturulan profesyonel ekiplerce hazırlanan ve kentin çeşitli noktalarına bırakılan geri dönüşüm kutularına Körfez halkı büyük ilgi gösteriyor. Geri dönüşüm kutularına ve kafeslerine bugüne kadar 340.020 kilogram Can Atık, 2.650 Kilogram Atık Pil, 900 Adet Ömrünü Tamamlamış Lastik, 28.844 Kilogram Evrensel Atık, 352.130 Kilogram Hacimli (Koltuk Çekyat, Mobilya, Vb.) bırakılarak geri dönüşüme kazandırıldı.


Modern Belediyecilik Anlayışı

Bu doğrultuda tüketim sonucu oluşan plastik, cam, metal, kâğıt ve karton gibi ambalaj atıklarının oluştukları yerlerde diğer atıklardan ayrı olarak biriktirilmesi ve sağlıklı bir geri kazanım sisteminin oluşturulması için, modern belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam edeceklerini belirten belediye yetkilileri, Körfez’in geneline 260 adet Çöp Konteynırı ve Geri Dönüşüm Konteynırı olarak da 860 adet bıraktıklarını ifade ettiler.


Geri Dönüşüme Dair Çalışmalar Artarak Devam Ediyor

Ayrıca Körfez Belediyesi okullar, kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler, oteller, sağlık kuruluşları, marketler, satış noktaları, fabrikalar, alışveriş merkezleri ve stadyumlar gibi Körfez’de ambalaj atığının yoğun oluştuğu yerlerde ilgili yönetimler ile koordinasyon sağlanarak, geri kazanılabilir atıkların kaynağında diğer atıklardan ayrı olarak toplanmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

07 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR