Kartepe’nin 1/5000 Ölçekli Genel Plan Revizyonu onaylandı

Askıya çıkacak 1/5000 ölçekli nazım imar planlarının askı süreci tamamlandıktan sonra 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının onama süreci başlayaca...

Askıya çıkacak 1/5000 ölçekli nazım imar planlarının askı süreci tamamlandıktan sonra 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının onama süreci başlayacak.

 

Geleceğin Kartepesini inşa etmek için Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez nezaretinde ilçe genelinde yapılan planlamalarla Kartepelilere daha nitelikli ve efektif bir yaşam alanı oluşturulması hedefleniyor. Bu kapsamda Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü nezaretinde yaklaşık 2 yıldır devam eden Kartepe Genel Plan Revizyonu çalışmalarında 9494 hektar alanın 1/25000 ölçekli nazım imar planı, 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları çizimleri tamamlandı. Onaylanacak nazım imar planları Büyükşehir Belediyesi Meclisi onayına sunuldu. Kasım ayında gerçekleştirilen meclis toplantısında Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis 1/5000 ölçekli Kartepe İlçesi Revizyon Nazım İmar Planlarını onayladı.

 

Kartepelilerin planlı, güvenli ve çağın getirdiği yeniliklere uygun bir kentte yaşamalarına imkân sağlamak adına yürütülen çalışmalar kapsamında genel plan revizyonlarının hazırlandığını belirten Başkan Üzülmez, planların büyükşehir meclisinde kabul görmesinden mutlu olduğunu kaydetti. Gayretli çalışmalarından ötürü komisyon üyelerine de teşekkür eden Başkan Üzülmez, Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanan planların askı süreci tamamlanmasını beklediklerini ifade etti. Askı süreci sonunda 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının onama sürecinin tamamlanmasını bekleyeceklerini belirten Başkan Üzülmez, “Kartepe’yi en iyi şekilde planlıyoruz” dedi.

23 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR