Aracı: At yetiştirip satmak otomotiv sektöründen karlı

Koruma Klor Alkali ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aracı, kendisini ziyarete gelen Bakan Ergün’e, at yetiştiriciliğinin artması gerektiğin...

BÜYÜT

Koruma Klor Alkali ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aracı, kendisini ziyarete gelen Bakan Ergün’e, at yetiştiriciliğinin artması gerektiğini, at yetiştirip satmanın otomotiv sektöründen daha iyi para kazandırdığını söyledi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Koruma Klor Alkali ve Tic. Aş.’ni ziyaret etti. Fabrika binasında gerçekleşen ziyarete yönetim kurulu başkanı İbrahim Aracı, ağabeyi Kemal Aracı ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı. Ziyarette konuşma yapan İbrahim Aracı, “Tank sayılarımızı arttırmaya başladık, tarım ilaçları konusunda kendimizi geliştiriyoruz. Ülkemizde ilaç sanayi konusunda büyük sıkıntılar var” dedi. Sohbet esnasında Aracı, Bakan Nihat Ergün’e yarış atı yetiştirdiğini ve büyük yarışlar kazandığını dile getirerek, “İlimizde at yetiştiriciliği arttırılmalı. Çünkü at yetiştirip satmak, otomotiv sektöründen daha iyi para kazandırıyor” dedi.

İLAÇLAR PAHALIYDI
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün de yaptığı konuşmada, “Türkiye de daha önce tarım ilaçları ve diğer ilaçlar çok pahalıydı. Önceden yüz liraya alınan ilaçlar şimdi 10 liraya alınıyor” dedi. Ergün daha sonra işçiler ile yemek hanede bir araya gelerek dertlerini dinledi. Ergün şu açıklamada bulundu “Ülkemizde elimizden geldiğince sanayi ve sanayiciye destek veriyoruz. İyi yatırımların ve istihdamların sağlanması için uğraşıyoruz. Fabrikalar olmasa, iş bulmak zor. Şartlar iyileştikçe vatandaş da rahatlıyor. Önceden fabrikada çalışan işçiler evlerinden sefer taslarıyla yemek getiriyordu, kimileri işlerine yürüyerek geliyordu. Şimdi ise işçilerimiz öyle yemeklerini fabrikalarında yiyorlar ve servis araçları ile işlerine gidip geliyorlar.

İKTİDAR DEĞİŞMEYECEK
Eskiden bu fabrika ve çevresi çok kokardı, şimdi o koku kalmadı. İnsanlarımız çevre konusunda daha duyarlı, kimsenin suyu, toprağı ve havayı kirletmeye hakkı yok. Türkiye gün geçtikçe çalışanların haklarını da Avrupa standartlarına yaklaşıyor. Üretim, teknoloji ve çalışan haklarıyla Avrupa ile rekabet ediyoruz. Ülkemizde siyasi istikrar olduğu sürece, ilerlemeye ve gelişmeye devam edecektir, çünkü siyasi istikrar sayesinde ekonomik kriz aşıldı. Bu nedenle Türkiye deki siyasi istikrarı koruyacak sistemi oylarımızla inşa edelim, 12 Haziran seçimleri sonrası iktidar değişmeyecek” dedi.

08 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR