Posco basını ağırladı

Dünyanın en büyük dördüncü çelik üreticisi Posco Assan TST’nin yönetici kadrosu, geçtiğimiz akşam Kocaeli Basın Müzesi’nde düzenlenen iftar programı i...

BÜYÜT

Dünyanın en büyük dördüncü çelik üreticisi Posco Assan TST’nin yönetici kadrosu, geçtiğimiz akşam Kocaeli Basın Müzesi’nde düzenlenen iftar programı ile ilimizdeki gazetecilerle bir araya geldi. Programa Posco’yu temsilen katılan CEO John Won Kwon ve Genel Müdür Yardımcısı Selda Seçkinler de katıldı.

 

ATATÜRK’Ü UNUTMADI

Düzenlenen iftar sonrasında basın mensuplarına şirketleri ve ekonomik veriler hakkında açıklamalar yapan Posco CEO’su John Won Kwon, gazetecilerin Ramazan bayramını kutladı. Kocaeli’de basının son derece güçlü ve etkin olduğunu kaydeden John Won Kwon, Atatürk’ün cumhuriyetin ilan edileceğini, İzmit’teki basın toplantısı ile duyurduğunu da belirterek, “Bu nedenle Posco Assan TST olarak bu önemin ve değerin farkındayız ve sizlerle bir araya gelmekten son derece mutluyuz” dedi.

 

“GENÇ BİR ŞİRKETİZ”

Posco Assan TST’nin 2011 yılında kurulduğuna dikkat çeken John Won Kwon, “Kısa bir sürede inşaat sürecimizi tamamlayarak, 2 yıldır üretim faaliyetimizi gerçekleştiriyoruz. 2013 yılından itibaren yüksek kalitede soğuk haddelenmiş paslanmaz çelik üreterek; beyaz eşya, mutfak gereçleri ve inşaat sektörlerine düzenli bir şekilde malzeme temin ediyoruz. Bu sayede birlikte çalıştığımız sektörlerin de gelişimine katkıda bulunarak Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“İSTİHDAMDA ÖNCELİK KOCAELİ’NİN”

Kocaeli’deki istihdama yönelik olarak da önemli katkılarının bulunduğunu dile getiren  CEO Kwon, “Posco Assan TST olarak işe alımlarımızda her zaman önceliği Kocaeli’ye, burada yaşayan gençlerimize verdik. Türkiye için yeni bir teknoloji olan paslanmaz çelik teknolojisini gençlerimize öğreterek, kendilerini bu konuda deneyimli bir hale getirdik. Yeni dönem için de yeni yatırımlarımız söz konusu. Bu yatırımlardaki istihdam desteğini de yine bu şehirden sağlayacağız. Kocaeli’yi seviyor ve önemsiyoruz. Buranın gençlerinin tüm güzellikleri layık olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“KOCAELİ İLE BÜYÜYECEĞİZ”

Genç bir şirket olmalarına karşılık azimli çalışmaları ile 2014 yılında Türkiye’nin ihracatında önemli bir noktaya eriştiklerini dile getiren John Won Kwon, şöyle konuştu: “Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin 2014 yılı araştırmasında ilk 1000 ihracatçı firma arasından 107 milyon dolar ihracat ile 142. sırada, sektörel olarak da 19. sırada yer aldık. Şirketimizin ilk yılı için bu bir başarıdır, ancak hedefimiz zirvede yer almaktır. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Kocaeli ile birlikte başarılarımızı sürdürüp ilerleyeceğimize söz veriyorum.”

16 Temmuz 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR