Marmara engeliler derneği Çayırova Kaymakamını ziyaret eti

Marmara engeliler derneği geçtiğimiz gün Çayırova Kaymakamı A. Selim Parlar’ı ziyaret etti. Dernek başkanı memiş Özdemir çayırova kaymakamına derneğin...

BÜYÜT

Marmara engeliler derneği geçtiğimiz gün Çayırova Kaymakamı A. Selim Parlar’ı ziyaret etti. Dernek başkanı memiş Özdemir çayırova kaymakamına derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi.
çayırova kaymakamı A.Selim Parlar derneklere her zaman destek olacaklarını söyledi ve dernek yetkililerinden bölgedeki gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit ederek sosyal yardımlaşma vakfına yönlendirilmelerini istedi. Bunun yanında okuma yazma bilmeyen ve el becerisi olan vatandaşlarımızın tespit edilerek kendilerine bildirilmesini isteyen Parlar, Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla çeşitli yerlerde kurslar açarak vatandaşların hem okuma yazma öğreteceklerini hem de el becerilerini geliştirilmesinde her türlü yardımın yapacaklarını söyledi.
Dernek başkanı memiş Özdemir desteklerinden dolayı Çayırova kaymakamı A. Selim Parlar’a teşekkür etti. Dernek yönetimindeki arkadaşlarıyla beraber gönüllü olarak çalıştıklarını söyleyen Özdemir yaptığı açıklamada “derneğimiz kurulduğundan beri çok yoğun yardım talepleri almakta. ‘Önce insan’ sloganıyla yola çıktık. Hiçbir ayrım yapmadan herkesin yardımına koşuyoruz. Örneğin geçen hafta bir vatandaşımız Gebze kirazpınar’da zor durumda olan bir aile olduğunu söyledi. Aileyi bulup sorunlarını dinleyip taleplerini aldık. Aileyi alıp önce Gebze belediyesi çözüm masasına götürdük. Kayıt işlemlerini yaptırıp oradan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çözüm masasına oradan sosyal hizmetler müdürlüğüne ardından rehberlik araştırma merkezine götürüp işlemlerini yaptırdık. Bundan sonraki aşamaları biz dernek olarak takip edeceğiz. Bu kadar gezmemizin sebebi işlemlerin yapılmaması değil, vatandaşımızın taleplerinin farklı olması.
Bizden yardım talep eden vatandaşların bağlı oldukları ilçe kaymakamlığı ve belediyelere giderek işlemlerini yaptırıp takip ediyoruz. İstanbul’un tuzla ilçesinden bir vatandaşımızın yardım talebi var onun işlemlerini yapmak için bu hafta tuzla belediyesine gidip ailenin sorunlarını anlatıp kayıt işlemlerini yaptıracağız. Bu konuda vatandaşlarımızın da duyarlılığına ihtiyacımız var. Muhtaç olduğu halde yardım isteyemeyen çok kişiler var. Duyarlı insanların o kişilerin mahallesini yâda bir numarasını bize bildirmelerini rica ediyoruz. biz gidip kendileriyle görüşüp yardımcı oluyoruz. Her geçen gün gönüllü dostlarımız katılıyor, ihtiyaç sahibi insanları bulmak için gönüllü çalışıyorlar.
Hastane randevu ihtiyacı durumunda hastaneye gitmek için araç temini, toplu taşıma araçlarında ücretsiz seyahat kartı İstanbul büyük şehir belediyesi beyaz kart, Kocaeli büyük şehir belediyesi kent kart, süresi dolduğunda vize ve diğer yardım talepleri değerlendirip kendilerine yardımcı oluyoruz. Bu hizmetleri yaparken hiçbir ücret talep etmiyoruz. Biz arayıp bulup buluşturuyoruz. Maddi yardımı ilgili kurumlardan ve gönüllü hayırseverlerin yardımlarıyla karşılıyoruz” dedi.

27 Temmuz 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR