CHP'li eski başkandan sert sözler!

Orhan “Bir yerel gazete de bizi AKP’ye geçecek diye lanse edenleri, yaptıkları ayıp yorumla baş başa bırakırken, elbette kişilik haklarıma saldıran,...

Orhan “Bir yerel gazete de bizi AKP’ye geçecek diye lanse edenleri, yaptıkları ayıp yorumla baş başa bırakırken, elbette kişilik haklarıma saldıran, aşağılamaya çalışan ve rencide eden bu haber yapıcılara da birkaç söz etmek istiyorum. Sözüm bana bunu reva gören kişiyedir. Halkı, ülkesi ve insanlık için hiçbir mücadelenin ve zorluğun kenarından geçmese de, sadece kendi çıkarları ve yaşamını düşünse de çoğu insan bize herkes bize siyaset dersi verse de ben kimseye gazetecilik dersi vermeyeceğim elbette.

 

BEN BİR DEVRİMCİYİM

“Sadece vicdan, kişilik haklarına saldırı, siyasi operasyonun ahlaki olmadığından bahsedeceğim. Haber başka, yorum başka. Ben bir devrimciyim. Sol ve devrimci bir ailenin ferdiyim. Bu yaşıma kadar de hep halkımın, emekçilerin ve devrimci güçlerin yanında yer aldım. Emperyalizme ve faşizme karşı olmayı şiar edindim. Onlarla dövüldüm, onlar için sövüldüm. Hiç bir zaman ideolojime ve savunduğu değerlere, yol arkadaşlarıma ihanet etmedim. Döneklik bizim kitabımızda yazmadı”

 

KARALAMAYI GÖRMENİZ İÇİN YAPTIM

“Her direnişte, her mücadelede canım pahasına yer aldım. Görev aldığım CHP Gençlik Kolları Başkanlığında ise ne kadar yapabildiğim elbette tartışılabilir ama samimiyetim ve kararlılığımla görevlerimi yapmaya çalıştım. Peki bunları niye yazdım? Benim hakkımda yapılan yorum ve yaratılmak istenen kafa karışıklığının ne kadar vicdani ne kadar ahlaki olduğunu görmeniz için yazdım. Elinizde basın imkanı var diye bir devrimciye yaptığınız haksızlığı, siyasi linçi, karalamayı görmeniz için yazdım”

 

DÖNEK

“Beni ihanetçi, dönek göstererek, yıllardır mücadele ettiğim AKP’ye beni yakıştırmanızın ne kadar gayri insani, haksız bir davranış içinde olmanızı görmeniz için yazdım. Siyasi namusuma ve ahlakıma dil uzattığınız için yazdım. Beni kamuoyunda, beni örgütüm içinde, beni ailem karşısında, beni eşim karşısında rencide etmeye çalıştığınız için yazdım. Benim için her şey yazabilirsiniz”

 

ÇAMUR ATAMAZSINIZ

“En ağır eleştirileri söyleyebilirsiniz. Görevlerimi ne kadar yaptığımı sorgulayabilirsiniz ama bana arkadaşlarını satan, devrimciliğine ihanet eden biri diyemez ve gösteremezsiniz. Bunu kabul edemem. Devrimciliğime çamur atamazsınız. Ahlakımla, ideolojimle oynayamazsınız. Birileri AKP’ye gidebilir yada karşıymış ayakları atabilir ama Gökhan Orhan, Mahirlerin, Denizlerin yolundan gitse gitse ölüme gider, AKP’ye değil…Para pulun peşinden hiç değil. Saygılarımla…”

09 Şubat 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ali fuat - Eski de olsa CHP gençlik kolları il başkanına bu yakışır..sayın Orhan kutluyorum sizi...

Yanıtla . 0Beğen 09 Şubat 11:04
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR