Türkkan’dan yaralılara ziyaret

Akşam saatlerinde Atatürk Araştırma Hastanesi’ne giden Türkkan’ın ziyaret nedeni Gazze'den gelen yaralılara ve Azerbaycan’dan gelen yaralı bir askere...

BÜYÜT

Akşam saatlerinde Atatürk Araştırma Hastanesi’ne giden Türkkan’ın ziyaret nedeni Gazze'den gelen yaralılara ve Azerbaycan’dan gelen yaralı bir askere “Geçmiş olsun” dileğinde bulunmak ve durumları hakkında doktorlardan bilgi almaktı.

Türkkan’ın hastane ziyaretinde yanında Genel Başkan Yardımcısı Prof. Zuhal Topçu ve Tokat Milletvekili Reşat Doğru da vardı. Türkkan, Azerbaycan'dan gelen yaralı asker Serkan'a “Geçmiş olsun” diyen Türkkan tedavisi ile ilgili doktorlardan bilgi aldı. Ermenistan sınırında Ermenilerin attığı bombayla yaralanan Serkan 19 yaşında. Genç Serkan’ın ne yazık ki bacağı kopmuş.

 

GAZZE’DEN GELEN YARALILARIN HALİ YÜREK BURKUYOR

Atatürk Hastanesi’nde Türkkan ve diğer vekillerin ziyareti Serkan ile sınırlı değildi. Gazze’den getirilen yaralıları da ziyaret eden Türkkan, Aht ve Linda ile özel olarak ilgilendi.

14 yaşındaki Aht  kafa travması geçirmiş, hafızasını kaybetmiş; saldırıda Aht’ın ne yazık ki bacakları da ezilmiş.

20 yaşındaki Linda da İsrail’in saldırısı sonucunda Gazze’de yaralanan ve tedavi için Türkiye’ye getirilen yaralılardan. Annesini ve kızını kaybeden Linda’nın  belden aşağısı felç olmuş. Gazze'de İsrailli askerler tarafından darp edilen Linda’nın akciğerleri ve omuriliği de darbe almış.


GENEL KURUL’DA YARALILARDAN BAHSETTİ

Hastane ziyaretinin ardından TBMM Genel Kurulu’na dönen ve kürsüde söz alan MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan konuşmasında yürek burkan yaralıların durumundan bahsetti. Türkkan Hükümet’in dış politikasını da eleştirdi:

“Biz, biraz evvel Sayın Zühal Topcu ve Sayın Reşat Doğru ile beraber Atatürk Araştırma Hastanesine gittik. Orada Gazze'den gelen 3 tane kızımızı ziyaret ettik, Azerbaycan'dan gelen asker Serkan'ı ziyaret ettik. Serkan'ın bacağı kopmuş, 19 yaşında genç, ampute, Ermenistan sınırında Ermenilerin attığı bombayla yaralanmış. Gazze'de 14 yaşındaki Aht kafa travması geçirmiş, hafızasını kaybetmiş, "Beni anneme götürün." diye bağırıyor. 20 yaşındaki Linda annesini ve kızını kaybetmiş, belden aşağısı felç. Etrafımızda bunlar oluyor arkadaşlar ve biz bunları burada hiç konuşamadık. Sadece Gazze'den yaralı getirdik, burada propaganda yapalım. Gazze'ye, Türkmenistan'a makarna gönderdik. Yahu, bırakın adamlara makarna göndermeyi, ilaç göndermeyi. Bu insanların dünyada herhangi bir şekilde hakkını arayabiliyor musunuz? Sayın Başbakan bir gün herhangi bir dünya lideriyle veyahut da Avrupa'dan bir liderle ortak tarihimiz olan, bu ülkelerdeki durumu konuşma imkânı buldu mu? Hayır. Çok günübirlik siyasetin içerisinde gerçek siyaseti kaybediyorsunuz. Bizi de buraya kurban ediyorsunuz. Kavgadan siz nemalanırken bizi de buna kurban ediyorsunuz.”

15 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR