İl Başkanı Sarıbay açıkladı!

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İl binasındaki açıklamasında yıkılacağı açıklan...

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İl binasındaki açıklamasında yıkılacağı açıklanan Barlar Sokağı ile ilgili ifadeler kullanan Sarıbay, esnafın örgütlü olmamasının bu konuda dikkat çektiğini dile getirdi.

 

“HİÇ DESTEKLERİNİ GÖRMEDİK”

Barlar Sokağı esnafına destek verdiklerini dile getiren il başkanı Sarıbay, “Bizim esnafımız maalesef örgütlü değil. Önce kendileri örgütlenecekler. Bizler kendilerine destek verdik. Milletvekilimiz Haydar Akar, onların yanında bulunup eylemlerine katıldı. Esnafımızın partimize gelip çalışmalarda bulunması gerekir. Başları sıkışınca bize geliyorlar. Seçim zamanında hiç desteklerini görmedik. Buna rağmen desteğimizi esirgemedik. Bundan sonrada aynı şekilde davranacağız” dedi.

 

YENİ BİNADA SONA GELİNDİ

Açıklamasında yeni il binası ile ilgili gelişmeleri de kamuoyu ile paylaşan il başkanı Cengiz Sarıbay, “Yeni bina konusunda, İnönü Caddesi Akça Camii karşısında bulunan Özbek Apartmanı’nın 3 katlık bölümü için fiyat teklifinde bulunduk. Ben binayı gezdim, beğendim. Eğer karşı taraf teklifimizi kabul ederse en kısa sürede buraya taşınmak istiyoruz” dedi.

 

DEPREM OLSA YERLE BİR OLURUZ

İzmit’te hasarlı binaların bulunduğuna dikkat çeken Sarıbay, “İzmit’te 1999 depreminden kalan 3 binden fazla mezar ev var. Yeni bir deprem olması durumunda bunlar yerle bir olacak. Bu valilik kayıtlarında da var. Maalesef kimse çalışma yapmıyor. Bu konuda Vali’yi de, Büyükşehir ve İzmit Belediye başkanlarını da uyarıyorum, olası bir depremde can kaybı büyük olur. Bu binalar bir an önce yıkılmalı. Sorumlular kenti ve ilçeyi yönetenlerdir” diye konuştu.

 

BÜTÜN DOKUNULMAZLIKLAR KALKMALI

TBMM gündeminde bulunan dokunulmazlıklarla ilgili de konuşan Sarıbay, “Dokunulmazlık bu şekilde kaldırılmamalı. Fezlekelerde ismi bulunanların dokunulmazlıkları kaldırılacak. Normal olan herkesin dokunulmazlığının kaldırılmasıdır. Bu anayasaya aykırıdır” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kenti ziyareti sırasındaki önlemlere de değinen Sarıbay, “Başbakan elbette korunacak, fakat bunun da bir ölçüsü olmalı. Bu tür abartılı önlemleri kınıyorum” ifadelerinde bulundu.

 

“KOCAELİSPOR SİZİN YÜZÜNÜZDEN DÜŞTÜ”

Nevzat Doğan’ın ‘Kocaelispor’a destek veriyoruz’ sözüne de karşılık veren Sarıbay, şöyle konuştu: “Doğan hiç samimi değil. Kocaeli sizin vermediğiniz destek yüzünden düştü. Minibüsçülere nasıl 15 milyon lira verildiyse, bu Kocaelispor’a da sağlanabilirdi. Birlikspor’a olduğu gibi bu kulübe de para aktarılabilirdi. HDP İl Başkanı İbrahim Ergin benim için ‘Avukatlığından şüphe duyarım’ demiş. Kendisi önce Ensar Vakfı’nda yaşananlar için vekillerine baksın ve ülkenin sesine kulak versin.” Ahmet HAZER

19 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR