Doğaya yatırım geleceğe yatırım

Kocaeli Aktif ve Sanayici İşadamları derneği KASİAD bir ilke daha imza attı.Yaptığı ekonomiye yönelik faaliyetlerle adından sıkça söz ettiren KASİAD,...

BÜYÜT

Kocaeli Aktif ve Sanayici İşadamları derneği KASİAD bir ilke daha imza attı.Yaptığı ekonomiye yönelik faaliyetlerle adından sıkça söz ettiren KASİAD, DOĞAYA YATIRIM GELECEĞE YATIRIM projesi kapsamında Kandıra'nın Sucu Ali köyüne 270 adet meyve fidanı dikti.
Tema Vakfı ve Kandıra Belediyesi'nin de katkılarıyla gerçekleşen faaliyete,KASİAD Yönetim Kurulu üyeleriyle beraber Tema Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Nermin Tol,Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan ve Kocaeli Vali Yardımcıları da katıldı.Proje hakkında konuşma yapması için kürsüye davet edilen Nermin Tol konuşmasında '' kenti hatırlayıp, kırsalı unutmak olmaz.Hepimiz birbirimize bağlı ve muhtacız.Bununla paralel olarak biz bir ihtiyaç olan Kırsal Kalkındırma projelerini gündeme getirdik.KASİAD'a bu ihtiyaca yönelik yapmış olduğu bu faaliyetten dolayı teşekkür ederim ve bu çalışmaların yayıla yayıla devam etmesini temenni ederim'' dedi.
KIYAMET KOPSA BİLE ELİNİZDEKİ FİDANI DİKİN
KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Baki Karaman, '' Biz KASİAD olarak sadece iş dünyasına yönelik çalışmalar gerçekleştirmiyoruz,aynı zamanda bu tarz kamu yararının gözetildiği projelerde yapmaktayız. İlçelerimiz içinde projeler üretmekteyiz.İlçeler kalkınırsa Kocaeli kalkınır.Biz '' kıyamet kopuyor olsa bile elinizdeki fidanı dikin'' diyen bir söylemi ilke edinerek bu faaliyeti gerçekleştirdik.Yapmış olduğumuz bu projeye desteklerinden dolayı Tema Vakfı'na,Büyükşehir Belediyesi Köye Hizmet Birimine ve Kandıra Belediyesi'ne teşekkür ederim '' dedi.
ÜLKEDE İSTİKRAR OLURSA,VATANDAŞTA İSTİKRARLI OLUR
Bu yönde yapılacak bütün projelere açık olduklarını belirten Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan,herkes bir görev üstlenmiş ve bu görevlerle halka hizmeti amaçlamışlar.Ben Belediye Başkanı olarak bu tarz faaliyetlerin hepsini desteklemeye hazırım.Kandıramızın mutluluğunu ve refahını arttırmak için biz belediye olarak sürekli proje arayışı içerisindeyiz.STK'lar ın yada özel müteşebbislerin projelerine de gerekli olan her türlü imkanı sağlıyoruz.Bu projeler öncelikli olarak köylerimizin daha sonra ilçemizin ekonomik kalkınmasında ve istikrarın sağlanmasında çok önemli.Ülkede istikrar olursa,vatandaşta istikrarlı olur.Ekonomik kalkınma ve istikrar gerçekleştiğinde,sosyal ilişkilerimizde de olumlu gelişmeler olur '' dedi.Ayrıca KASİAD' a yapmış olduğu bu faaliyetten dolayı Kandıra halkı adına teşekkür etti.
İSTİKLAL MARŞINI OKUMAK DÜNYA'YA MEYDAN OKUMAKTIR
Son olarak kürsüye davet edilen Vali Yardımcısı ....... '' istiklal marşını okumak Dünya' ya meydan okumaktır.Dünya'ya meydan okuyorsak ekonomik, siyasi ve askeri olarak güçlü olmamız gerekiyor.Bunun için de devlet kurumları ,STK'lar birlikte ve birbirimize destek olarak çalışmalıyız..Daha güçlü bir Türkiye için el ele vermeliyiz. İstanbul ve Ankara'nın tam ortasında olması ve sanayisinin ileri düzeyde olması sebebiyle Kocaeli Türkiye'nin can damarı.İmkanlarımızı çok iyi değerlendirirsek Kocaeli'yi Türkiye'de kalkınmanın rehberi haline getirebiliriz.Bize lazım olan bilimsel düşünce ve proje üretimi.Biz valilik olarak üretilen projelere gerekli desteği sağlıyoruz,sağlamaya da devam edeceğiz '' dedi.
Daha sonra köy kadınlarının yaptığı mancar pidesi ikramından ardından fidan dikim alanına giden katılımcılar,temsili fidan dikimini gerçekleştirdi.

24 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR