Kurtaş’tan örgüte teşekkür

CHP Kocaeli 4. Sıra Milletvekili Adayı olan ancak seçilemeyen Ömer Kurtaş dün bir basın toplantısı düzenleyerek parti örgütlerine ve kendisini destekl...

BÜYÜT

CHP Kocaeli 4. Sıra Milletvekili Adayı olan ancak seçilemeyen Ömer Kurtaş dün bir basın toplantısı düzenleyerek parti örgütlerine ve kendisini destekleyenlere teşekkürlerini sundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli 4. Sıra Milletvekili Adayı olan ancak olağanüstü çalışmasına rağmen milletvekili seçilemeyen Prof. Dr. Ömer Kurtaş dün Kocaeli Yüksek Öğrenimliler Derneği (KYÖD) Sosyal Tesisleri’nde dün kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. İl Başkanı Yalçın Kuşkan, İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer ve Emek Komisyonu Başkanı Ömer Akın’ın katılımıyla düzenlenen toplantıda kendisine destek verenlere teşekkürlerini sunan Ömer Kurtaş, Yalçın Kuşkan başta olmak üzere tüm il ve ilçe yöneticilerine, gençlik ve kadın kollarına ve partililere teşekkür etti. Çalışmalar sırasında farkında olmadan üzdüklerinden özür dileyen Kurtaş, “Kocaeli’de milletvekili seçilen tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyor, Kocaeli için yapacakları her olumlu çalışmada destekleyeceğimi belirtiyorum” dedi.

SEÇİM PM’DE DEĞERLENDİRİLECEK
Kurtaş şunları kaydetti “Ben solcuyum ve Cumhuriyet Halk Partiliyim, partimin daha başarılı sonuçlar alması için yapılacak tüm çalışmaların içinde olacağım ve yeteneklerim ölçüsünde katkı sağlayacağım. Seçim sürecinin değerlendirmesini Parti Meclisi (PM) toplantısında yapacağız. PM henüz toplanmadı. Seçim gibi sosyal süreçleri tek başımıza değerlendirmemiz mümkün değil. Yapılan değerlendirmeler sağlıksız olur. Gerekli kurumlarda değerlendirmeler yapılır. Demokrasi kültürünün tam oturmadığı ülkelerde seçim tutunulacak tek şeydir. Geçirdiğimiz süreç bu yüzden önemlidir. Seçimler bir olağanüstü haldir. CHP olarak yeterli derecede çalıştığımızı düşünüyorum.

KURULTAY TALEP ETMEK DELEGELERİN HAKKI
Tek eksiğimiz seçim sürecine 1 buçuk 2 ay kala asıl çalışmalara başlamış olmamız. Bence bu kısa bir süreç oldu. Partimizde kimi kesimler kurultay çağrısında bulunuyorlar. Kurultay talep etmek her kurultay delegesinin hakkıdır. Seçimle ilgili çalışmalar devam ediyor. Tespit edilen bir başarısızlık olursa elbette bunun hesabı sorulur. Bu toplantıyı bir durum değerlendirmesi için değil teşekkürlerimi iletmek için organize ettim. Ben örgütümü sevdim, örgütümde beni sevdi. Önemli olanda buydu. Bu kentte yaşamaktan, örgütümle olmaktan dolayı mutluyum.”

18 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR