AKP’de milletvekillileri bu isimler arasından seçilecek

AKP’nin ilimizden göstereceği milletvekili adaylarını, temayül yoklamasında ilk 11’e girenler ile temayül yoklamasına girmeyen Zeki Aygün ve mevcut 6...

BÜYÜT

AKP’nin ilimizden göstereceği milletvekili adaylarını, temayül yoklamasında ilk 11’e girenler ile temayül yoklamasına girmeyen Zeki Aygün ve mevcut 6 milletvekili arasından seçmesi bekleniyor.

İLYAS ŞEKER BİRİNCİ OLMUŞTU
AKP, 12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili aday sıralamasını belirlemek için bir dizi yöntemler uyguluyor. AKP, önceki gün Ay Işığı Derneği’nde milletvekili aday adayı temayül yoklaması yapmıştı. Temayül yoklamasına 64 kişi katılmıştı. 1756 geçerli oyun kullanıldığı temayül yoklamasında İlyas Şeker (1164) birinci olurken ilk onbire giren diğer aday adayları şu şekilde sıralandı Şemsettin Ceyhan (1059), Mevlüt Demir (1012), Müge Olşen (954), Nedim Arsal (932), Mehmet Ali Okur (851), Yalçın Coştur (797), Abdullah Köktürk (736), Zihni Yılmaz (629), Mustafa Soydabaş (624), Halil Vehbi Yenice (605)

LİSTE 18 KİŞİ ARASINDAN SEÇİLECEK
Temayül yoklamasında ilk 11’e girenler ile temayül yoklamasına girmeyen Zeki Aygün, milletvekili adaylığı için avantaj sağladı. Bu listeye AKP’nin mevcut milletvekilleri Nihat Ergün, Osman Pepe, Fikri Işık, Eyüp Ayar, Sibel Gönül ve Muzafer Baştopçu’yu eklediğimizde liste 18 kişiyi buluyor. AKP genel merkezi temayül yoklamasına katılanlarla yüz yüze görüşecek. Daha sonra aday sıralamasını belirleyip 11 Nisan’da 11 kişilik listeyi açıklayacak. AKP genel merkezinin 11 kişilik milletvekili aday sıralamasının temayül yoklamasına giren ilk 11, Zeki Aygün ve 6 milletvekili dahil toplam 18 kişi arasından seçmesi bekleniyor.

23 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR