Küçükkaya, Kandıra'da dağıtılan bisikletlerden rahatsız!

Haftalık basın toplantısını ilçe binasından gerçekleştiren CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın açıklamasında CHP İzmit Belediye Meclisi...

Haftalık basın toplantısını ilçe binasından gerçekleştiren CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın açıklamasında CHP İzmit Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ersin Albayrak ve meclis üyeleride hazır bulundu. Küçükkaya “Dün mecliste yaşananlarla ilgili basın toplantısı yapma gereği duyduk. İlk fikir verdiğimiz konu Kandıra kırsalındaki çocuklara bisiklet verme konusudur. İzmit Belediyesi, Kandıra Belediyesi sınırları içindeki çocuklara bisiklet verme yetkisine ve sorumluluğuna sahip değildir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kandıra Belediyesi’nin beraber yapması gereken bisiklet dağıtımını neden İzmit Belediyesi yapıyor merak konusudur. “ ifadelerinde bulundu.

 

BİZLERE BİLGİ VERİLMEDİ

Kandıra’da ki Bisiklet dağıtımıyla ilgili kendilerine bilgi verilmediğini belirten Küçükkaya, “Bu kadar sıkıntılı bir mevzuda İzmit Belediyesi ile Kandıra Belediyesi başkanlarının beraber hareket ediyormuş gibi Büyükşehir’in bir bilgisi yokmuş gibi davranılması bizleri rahatsız etti. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kandıra Belediye başkanından veya muhtarlardan gelmediğini söyledi. Bisikletler dağıtılsın sadece Kandıra’da değil, tüm Türkiye’de dağıtılsın. Bizim sorguladığımız kaç adet bisiklet dağıtacak. Bize bir bilgi verilmiyor. Belki bu bisikletler Ensar Vakfı ile birlikte dağıtılacaktı. Nerden bilebiliriz.” Şeklinde konuştu.

 

ÖNEMLİ OLAN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ

Konuşmalarına devam eden Küçükkaya, “Çocuklar bisiklet için önemli bir ihtiyaç fakat bundan da önemlisi çocuklar can ve mal güvenliğidir. İzmit Belediyesi’nin bu kontrolsüzce bisiklet dağıtımından bizler rahatsızlık duyuyoruz. Bizlere bilgi verilse kimler adına nasıl dağıtılıyor bizler bunu bilsek buna onay veririz zaten” dedi.

 

FAALİYET RAPORU BİZE GEÇ VERİLDİ

Meclis faaliyet raporunun kendilerine geç verildiğini ifade eden Küçükkaya , “Faaliyet raporu dün mecliste görülmesi gerekiyordu. Faaliyet raporunun sağlıklı işleyebilmesi için bir kaç ayak vardır. İktidar tarafının bu raporu hazırlaması gerekir. İkinci bir ayak ise muhafeletin raporu incelemesidir. Biz faaliyet raporunu detaylı değerlendirebilmemiz için Belediye meclis üyelerimizin eline geçebilmesi lazım. Fakat bu rapor bizlere Pazartesi verildi. Belediye başkanı veya başkan vekili faaliyet raporu Cuma günü verildi diye asılsız iddialarda bulunuyor. Eğer bu raporun bizlere erkenden verildiğine dair ellerinde tutanak varsa kendilerine hak veririz. Fakat faaliyet raporu çok geç verildi” ifadelerinde bulundu.

 

AYAKKABI KUTULARIYLA GELİRİZ

Mecliste yaşanan olaylar hakkında konuşan CHP İzmit Belediyesi Meclisi Grup başkanvekili Ersin Albayrak,  “Dün meclisten ayrılmamız sebebi 360 sayfalık olan faaliyet raporu bize geç verildi. İncelemek için yeterli süremiz bulunmadı. Bir gün daha meclisin yapılmasını istedik fakat olumlu cevap gelmedi. Bizlerde çıktık. Çıktıktan sonra ise “buranın havası temizlendi”, “iyi ki çıktılar” gibi söylemlerde bulunulmuş. Bizler böyle bir üslup kullanmıyoruz. Kesinlikle kavgadan yana değiliz fakat onlar istiyorlarda Hodri Meydan. Gerekirse meclise ayakkabı kutularıyla geliriz” ifadelerinde bulundu. Ahmet HAZER

06 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ADİL - Madem çocuklara bisiklet dağıttınız tüm çocuklara neden vermediniz?.Bisiklet alamayan bazı çocuklar rahatsız olmuş.Vermeyi unuttuğunuz çocukları bir günlüğüne 23 nisanda bir koltuğa oturtunda sevinsin yavrucak.

Yanıtla . 0Beğen 06 Nisan 12:52
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR