Belediye-İş, Büyükşehir’de yeniden örgütlenecek

Belediye-İş Sendikası 1 Nolu Şubesi, İSU ve Büyükşehir Belediyesi’nde yeniden yetkili sendika olmak için örgütlenme çalışmalarına başladı.Belediye-İş...

BÜYÜT

Belediye-İş Sendikası 1 Nolu Şubesi, İSU ve Büyükşehir Belediyesi’nde yeniden yetkili sendika olmak için örgütlenme çalışmalarına başladı.

Belediye-İş Sendikası 1 Nolu Şube’den yapılan açıklamaya göre örgütlenme çalışmaları için yeni bir ekip kurulduğu belirtilerek, “Bugün Kocaeli’de yeni bir sayfa açılıyor” denildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı “Siz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi emekçileri, 2009 yılında aşınızla, ekmeğinizle oynanarak, sürgünlere gönderilerek, baskıyla, tehditle istemeden Belediye-İş ailesinden koparıldınız. Bu süreçte verdiğimiz mücadele, çok zorlu bir mücadeleydi. Yetki anı geldiğinde sendikamız Belediye-İş, itiraz için gerekli hukuki koşullar olmasına rağmen yetkiye itiraz etmedi. Belediye-İş’in bu ilkeli tavrına karşın İzmit Belediyesi’nde Hizmet-İş ne yaptı? Genel-İş Sendikası’nı mahkemeye vererek, sözleşmenin geç başlamasına, dolayısıyla işçi kardeşlerimizin haklarının gasp edilmesine neden oldu.

İŞÇİYE ÇAĞRI
Siz emekçi arkadaşlarımız Belediye-İş ailesinden kendi iradeniz dışında koparıldınız. Artık o günler geride kaldı. Bugün Kocaeli’de yeni bir sayfa açılıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU işçilerinin inatla ve ısrarla yaptıkları Kocaeli'de Belediye-İş yeniden örgütlensin çağrılarına Belediye-İş cevap vererek yeni bir ekip ve yeni bir anlayışla örgütlenme çalışmalarına başlıyor. Belediye-İş Sendikası, mafya korumalı, şantiye basıp üyesini döven, işçiye küfreden onunla kavgalı, işveren desteği ile ayakta zor duran, işçi düşmanı hormonlu yandaş sendika anlayışına karşı, Kocaeli işçisini saflarımızda mücadeleye çağırıyor. Belediye-İş, Kocaeli işçisini anti-demokratik iş yasaları ve milyonlarca emekçiyi ilgilendiren Torba Yasa karşısında, işçinin hakkını aramayan bu anlayışı yıkmaya çağırıyor. Belediye-İş, Kocaeli işçisini Türkiye'de kıdem tazminatının kaldırılıp, fona geçmesini savunan bu anlayışa, dur demeye çağırıyor.”

24 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR