MARKA, rekabetçi sektörleri belirleyecek

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Doğrudan Faaliyet Desteği ile Kocaeli’de rekabet gücü yüksek sektörleri tespit ediyor.Kocaeli İl Özel İdaresi, fi...

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Doğrudan Faaliyet Desteği ile Kocaeli’de rekabet gücü yüksek sektörleri tespit ediyor.

Kocaeli İl Özel İdaresi, finansmanını Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’nın sağladığı Doğrudan Faaliyet Desteği çerçevesinde hizmet alımı yoluyla Kocaeli’de katma değeri yüksek ve yoğunlaşmanın yüksek olduğu en rekabetçi sektörleri belirlemek üzere bir çalışma başlattı. Kocaeli İl Özel İdaresi yetkilileri, bu çalışmasının içeriği hakkında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na yaptığı ziyaret esnasında bilgilendirme yaptı.

YEDEK SEKTÖRLER BELİRLENECEK
Kocaeli İl Özel İdaresi Daire Başkanı Murat Ustaoğlu, ülke ekonomisine Kocaeli’den yön veren sektörler üzerinde durduklarını ancak önümüzdeki dönemde yapacakları araştırma ile alt-sektörleri veya yeni sektörleri belirleyebileceklerini ifade etti. Sektörler konusunda uzmanlar ve genel sekreter ile görüş alışverişinde bulunuldu. Doğu Marmara Genel Sekreteri Erkan Ayan, üç temel sektörün yanında üç yedek sektörün daha belirlenmesi gerektiğini belirterek Kalkınma Ajansı’nın bölge planı, kurumlardan ve sahadan topladığı verilerin de bu çalışmada karşılık bulabileceğinin altını çizdi.

MÜLAKAT YAPILACAK
Öncelikli sektörlerin belirlenmesi için Doğrudan Faaliyet Desteği içerisinde finanse edilen faaliyetlerden biri olarak 21 Haziran Salı günü Kocaeli’de yerleşik sektörel firmaların katılacağı bir bilgilendirme etkinliği düzenlenecek ve ilerleyen zamanda firmalarla mülakatlar yapılarak rekabet gücü yüksek sektörler belirlenecektir. Bu çalışmanın sonuçları, yapılacak kümelenme çalışmaları için bir altlık oluşturacak.

15 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR