Reşat Başar: “MHP CHP’den oy alamaz”

CHP’nin Körfez Adayı Prof. Dr. Reşat Başar, “MHP, Salih Şirin’i aday göstererek CHP’den oy almayı hedefledi. Ancak görünen o ki bu plan ters tepti. Bı...

BÜYÜTCHP’nin Körfez Adayı Prof. Dr. Reşat Başar, “MHP, Salih Şirin’i aday göstererek CHP’den oy almayı hedefledi. Ancak görünen o ki bu plan ters tepti. Bırakın CHP’den oy almayı, kendi oylarını bile yitirecek duruma geldi” dedi

Dün gazetemizi ziyaret eden CHP’nin Körfez Belediye Başkan Adayı Reşat Başar, önemli açıklamalarda bulundu. Son süreci değerlendiren Reşat, “AKP’nin rüzgarı bitti, artık pusula CHP’yi gösteriyor, rüzgar bizim arkamızda” dedi. Başar MHP ile ilgili yaptığı açıklamada ise şu cümlelere yer verdi, “MHP Salih Şirin ile seçimi riske edilmiştir. Beklendiği gibi CHP’den oy koparabilme söz konusu değildir. Hatta ve hatta aksi yaşandı. MHP’liler CHP’nin adayını tam olarak benimseyemedi” dedi.

BU KADAR OY BEKLEMİYORDUM
Ön seçim dönemin değerlendiren Reşat Bey, “Ön seçimde üç arkadaş yarıştık. Beklediğim oydan daha fazla oy aldım. Ben de, diğer arkadaşlarım da çok aktif siyaset yapan kişiler değildik. Şu an uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. İnsanların bir bekleyişi varmış ki teveccüh ettiler” dedi.

ÖRGÜTLE UYUM İÇİNDE
Örgütle çalışma prensipleri açısından birbirimizi tanımamız gerekiyordu. Bu şu anda oturdu. Uyum İçerisindeyiz. Yukarıdan aşağıya doğru kurulan seçim kurulu bana göre zemini olmayan bir çalışmaydı. Bu yüzden gönüllülerle doğrudan katılım sağladık. Evlere gidecek olan bir gönüllü grubu belirledi. Herkesin gideceği bölgeleri belirledi. Esnaf ziyaretlerini programladık.

PAZAR GÜNÜ TOPLANTI
Seçim koordinasyonlarını yaptığımız bir merkezimiz var. Barbaros Mahallesi D-100 kara yolu üzerinde. Seçim çalışmalarımızı buradan yapıyoruz. Önümüzde gençlerle yapacağımız bir toplantı var. Onları ateşleyecek bir etkinlik düşünüyoruz. Aynı zamanda yeni yıl kutlamasını gerçekleştireceğiz. Pazar günü (yarın) 14.00’te toplantı yapacağız akabinde bir moral eğlencesi düşünüyoruz.

ERKEN YOL ALDIM
İlk belirlenen aday ben oldum. Tabi ki bunun avantajını yaşardım. Planlamamı yaptım. Şöyle bir eleştiri aldım. ‘Ön seçimden çıktı duruyor’ diye. Şanssızlığım şundan, hemen akabinde AKP’nin aday adayları çıkmaya başladı ve gündeme onlar oturdu. Ama bundan önce ön seçim döneminde CHP konuşuluyordu. Ama şimdi süreç oturdu. Gayet iyi durumdayız. Şu anda bir avantaj olduğunu net olarak görebiliyorum. CHP ve Reşat Başar görünüyor Körfez’de” şeklinde konuştu.

27 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR