Temizlik Şirketleri

Eskiden saatler süren temizlikler, teknolojinin gelişmesine paralel olarak süre açısından bir kısalma dönemine girmiştir. Elektrikli süpürgeler bu gel...

Eskiden saatler süren temizlikler, teknolojinin gelişmesine paralel olarak süre açısından bir kısalma dönemine girmiştir. Elektrikli süpürgeler bu gelişimin ilk adımı olarak görülebilir. Bildiğiniz gibi elektrik süpürgeleri kısa süre içinde büyük küçük her yerin temizlenmesine olanak sağlar. Elektrik süpürgeleri de zaman içerisinde bir gelişim göstermeye başlamıştır. Kullanışları daha işlevsel olmaya başlayan elektrik süpürgeleri, temizlik şirketlerinin de kurtarıcısı olmuştur.

Temizlik şirketleri, teknolojik robotlar ve makineler ile çalışırlar. Son zamanlarda artan teknolojik robotlar ve makineler de temizlik şirketlerinin gelişmesini sağlamıştır. Ayrıca eskiden birçok temizlik elemanına ihtiyaç duyan temizlik şirketleri, bu teknolojik gelişmeler sayesinde daha az eleman ile daha kısa sürede hizmet veren şirketler müşterilerini de oldukça memnun etmeyi amaçlamaktadır.

Temizlik şirketleri birçok konuda hizmet verir. Her türlü temizlik işinizde bir temizlik şirketi ile bağlantı kurarak işlerinizin kolayca halledilmesini sağlayabilirsiniz. Herhangi bir temizlik şirketi genel anlamda şu işler için hizmet verir:

  • Ev temizliği
  • Ofis temizliği
  • İnşaat temizlikleri
  • Koltuk temizliği
  • Halı yıkama
  • Apartman temizliği
  • Merdiven yıkama

Tabi bazı temizlik şirketleri, diğerlerine göre daha kapsamlı hizmet verebilir. Yani burada söylemek istediğim, daha özel durumlarınızda da temizlik şirketiniz size yardımcı olacaktır. Mesela doğal afetlerden bir tanesi olan sel gibi durumlarda da hizmet veren şirketler vardır. Ayrıca kurumsal olarak hizmet veren birçok temizlik şirketi de vardır. Şirketiniz için ya da resmi binalar için bir hayli temizlik şirketi bulmanız mümkündür. Genel olarak temizlik şirketleri, teknolojik aletler kullandıkları için temizlik işleriniz, günlük işlerinizi aksatmadan kısa sürede gerçekleştirilir.

Şimdi dilerseniz birkaç temizlik hizmetinin nasıl gerçekleştiğine bakalım:

 

Cam Silme Hizmetleri

Ev ya da ofislerdeki temizliklerin hepimiz için en zor olan kısmı cam silme kısmıdır. Hele ki üst katlarda oturuyorsanız ve üstüne üstlük bir de yükseklik korkunuz varsa cam silmek sizin için işkenceye dönüşebilir. Bu durumları bilen temizlik şirketleri ise sizleri cam silme derdinden kurtarmak için cam silme hizmeti vermektedir.

Cam silmek çok zor gibi görünse de, camlara zarar vermeyecek kimyasallar ve özel bezler sayesinde aslında çok kolay bir işlemdir. Ofislerde ya da evlerde genellikle de yağmurlu hava dönemlerinde insanlar cam silmekten şikayet ederler. Ayrıca artan hava kirliliği ile özellikle de rüzgarlı havalarda havanın kirini ve isini camlarda görmek kaçınılmaz bir durumdur. Bir de eve ya da ofise yeni taşındıysanız ya da uzun süre cam silme işlemi yapılmadıysa, katman şeklindeki kir tabakasını temizlemek oldukça zor olabilir. Bu bahsettiğimiz kir tabakasının temizlenmesi çok zordur hatta imkansız da diyebiliriz. Temizlik şirketleri bile bu konuda zorlanabilir. Çok fazla kimyasal kullanıp camların yapısını bozmamak için de temizlik şirketleri çok da uğraşmak istemezler. Bu durumların yaşanmaması için güvenilir bir temizlik şirketi bularak düzenli olarak camlarınızın temizlenmesini sağlamalısınız.

 

Ofis Temizliği

Büyük şirketlerin ofislerini hepimiz az çok biliyoruz. Her gittiğimizde tertemiz ve güzel görünen ofisler, şirketin gözümüzdeki değeri için oldukça önemlidir. Genel anlamda temizlik her alanda önemli olsa da, ofislerin işleri ve ofiste çalışanların daha rahat çalışabilmesi için çok önemlidir. Temizlik şirketleri anlaştıkları ofisler ile düzenli olarak çalışarak ofislerin her zaman temiz olmasını sağlarlar.

Ofis ortamları genellikle yoğun çalışmaların olduğu ve gidip gelen insanların çok olduğu çalışma ortamlarıdır. Ofislerin mutlaka temiz kalmasının gerekli olmasının nedeni de aslında budur. Ofislerde çalışanlar, tüm gün yoğun bir şekilde çalıştıkları için temiz bir ofiste daha rahat çalışırlar ayrıca işlerinden dolayı gelip gidenleri çok olduğu için onlar açısından da temizlik önemlidir. Ofis sahipleri ofislerinin kirli ya da dağınık görünmesini istemezler. Bu noktada da temizlik şirketleri yardımcı olacaklardır.

 

İnşaat Sonrası Temizlik

Ev ya da işyerlerinde yapılan tadilatlar sonrasında temizlik konusu genellikle hepimizin gözünde büyür. Özellikle yeni taşınılacak evlerde ve tüm evin tadilat içinde olduğu evlerde temizlik günlerce bitmeyecekmiş gibi düşünürüz. Alçı artıkları, boya izleri, bant izleri, pencerelerdeki kir katmanları tam bir işkencedir. Ama bunlar için endişelenmenize gerek yok. Uzman temizlik şirketleri sizin yardımınıza inşaat dönemlerinizde de koşuyor.

Temizlik şirketlerinin pek çok alanda hizmet verdiğini söylemiştik. Bu alanlardan biri olan inşaat sonrası temizliği, boya izleri alçı kalıntıları gibi çıkması zor olan durumlarda da hizmet vermektedir. İnşaat sonrası evde ya da ofiste oluşacak temizlik durumlarında temizlik şirketleri uzman bir hizmet verir.

Özellikle evlerdeki inşaatlar, sağlığımız açısından da önemlidir. İnşaat sonrasında eğer temizlik tam olarak yapılamazsa, inşaat kalıntıları bazı hastalıklara neden olabilir. Bu yüzden mutlaka inşaatlardan sonra evlerinizi uzman temizlik şirketlerine emanet etmelisiniz. Bilinçli ve size zarar vermeyecek kimyasallarla evinizi temizletmeniz sizin için oldukça önemlidir. Buna bir temizlik şirketi mutlaka dikkat eder.

İnşaat sonrası temizliklerde yalnızca inşaat alanı değil, tüm eşyalar da temizlenmelidir. İlk olarak zeminler duvarlar temizlenir ve eşyaların rahatça yerleştirilebilmesi için ortam hazırlanır. Daha sonra da temizlenen eşyalar yerleştirilir. Bu şekilde tam anlamda sağlıklı ve hijyenik bir temizlik sağlanmış olur.

İnşaat sonrası temizliklerde, tozların daha fazla yayılmaması için vakumlu süpürgeler kullanılmalıdır. Ayrıca temizlik esnasında daha sağlıklı bir ortam oluşturabilmek için sıcak su kullanımı çok önemlidir. Temizlik bittiğinde ıslak alan kalmamasına mutlaka dikkat edilmelidir. Kimyasal temizlik malzemelerinin olabileceği bu ıslak alanlar sağlığa zararlı olabilir. Banyo tuvalet gibi alanların temizliği de çok önemlidir. Bu alanlarda inşaat kalıntısı kalmayacak şekilde fayans aralarına kadar temizlik yapılmalıdır. Aynı şekilde evin içerisindeki inşaattan etkilenip gözle görülmese de kirlenen perdeler özenle yıkanmalıdır. Bunların dışında mutlaka tabloların, radyatör peteklerinin ve ayna gibi yerlerin de gerekli kimyasallarla düzgünce temizlenmesi gerekmektedir.

 

Sel ve Sel Sonrası Temizlik

Sel, özellikle de yağışların çok olduğu yerlerde evler ve iş yerleri için büyük bir tehlike durumudur. Sel sonrasında alt katlardaki daireleri su basabilir. Bu da oldukça tehlikeli bir durumdur. Ayrıca su tesisatının bozulmasından kaynaklanan su basmaları da gerçekleşebilir. Bu durumdan hem evin içindeki eşyalar hem elektrik tesisatı hem de zemin ve duvarlar etkilenir.

Sel sonrası temizlik, temizlik şirketlerinin verdiği hizmetlerden bir tanesidir. Temizlik şirketleri uzman ekipleri ile su basan evlerinizde temizlik yaparak size yeniden sağlıklı ve kuru evler kazandırırlar.

Temizlik şirketleri ilk olarak suların bazı makineler yardımı ile çekilmesini sağlarlar daha sonra ise selden sonra zarar gören evi temizlemeye başlarlar. Sel sonrası temizlik oldukça riskli ve tehlikeli olabilir. Bu yüzden herhangi bir durumdan dolayı evinizi su bastıysa asla kendiniz temizlemeyin. Mutlaka bir temizlik şirketi çağırarak onların daha hijyenik bir şekilde temizlemesini bekleyin.

Gördüğünüz gibi genel olarak bir temizlik şirketi, birçok alanda hizmet verir ve bunları da uzman temizlik elemanları ve teknolojik aletler yardımı ile gerçekleştirirler. Özellikle çok kirli ve mutlaka uzmanlık gerektiren temizlik işlerinizde mutlaka temizlik şirketleri ile anlaşmalısınız. Temizliğin sağlık açısından ne kadar önemli olduğunu hiçbir zaman unutmayın.

16 Aralık 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR