Vatandaşı, İlimize yeni atanan 6 kaymakamın heyecanı sardı

İlimize yeni atanan kaymakamları mercek altına aldık. Kentin değişik ilçelerine atanan 6 kaymakam, iş başı yapmaya hazırlanıyor. Kentte yaşayan vatand...

BÜYÜT

İlimize yeni atanan kaymakamları mercek altına aldık. Kentin değişik ilçelerine atanan 6 kaymakam, iş başı yapmaya hazırlanıyor. Kentte yaşayan vatandaşlar, yeni kaymakamlara ziyaretler yapacak ve bir dizi programlar hazırlayacak. Pekâla kim bu kaymakamlarımız. 6 yeni kaymakamımızı mercek altına aldık. İşte yeni kaymakamlarımız

YENİ İZMİT KAYMAKAMI OSMAN KAYMAK- İZMİT

Selçuklu Kaymakamlığı’na atanan İzmit eski Kaymakamı Sabit Kaya’nın yerine atanan Osman Kaymak 1965 Bayburt Merkez Sancaktepe köyünde doğdu. Eğitimini Sancaktepe Köyü İlkokulu, Bayburt Ortaokulu, 1982 yılında Bakırköy Kocasinan Lisesi’nde bitirdi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak kaydını yaptırdı. 1986 yılında bu fakülteden mezun olduktan sonra bir yıl İstanbul Barosuna bağlı olarak İstanbul Adliyesinde avukatlık stajını tamamladı. 1991 yılında Kaymakamlık kursunu başarı ile bitirerek Kütahya İlinde yeni kurulan Pazarlar İlçesi’ne kurucu kaymakam olarak atandı. İki yıl süre ile bu ilçenin kurulması ile ilgili çalışmaları başarı ile tamamladıktan sonra mahrumiyet hizmeti yapmak üzere 1993 yılında Erzurum İli Narman İlçe Kaymakamlığı’na, bu görevi tamamladıktan sonra da 1995 yılında Malatya İli Battalgazi İlçe Kaymakamlığı’na atandı. 1998 yılında Niğde Vali Yardımcılığı’na atandı. 2000 yılında İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini; Büyükşehir İlçe Yönetim Sorunları, Battalgazi İlçesi Örnek Olayı konulu tez çalışması ile tamamladı. Gölcük depremi sonrası deprem yaralarını sarmak üzere oluşturulan Kocaeli Valiliği Kriz Merkezinde 6 ay süreyle, geçici görevlerde bulundu. İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğü ve Bayındırlık Bakanlığı’nın açmış olduğu Hizmet içi Eğitim kurslarına katılarak Afet Sonrası Acil Yardım ve Koordinasyon konularında; Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’nin açmış olduğu Vali Yardımcıları Oryantasyon Seminerleri’ne katılarak sertifika aldı.

TAKDİRNAMESİ BOL BİR KAYMAKAM
Battalgazi Kaymakamlığı görevi sırasında Malatya Valisi’nden, Kocaeli Deprem Bölgesi’ndeki geçici görevinden dolayı Kocaeli Valisinden; Afyon Deprem Bölgesi geçici görevinden dolayı Afyon Valisinden ve Niğde Vali Yardımcısı olarak da Niğde Valisinden ve Suluova Kaymakamı olarak Amasya Valileri Hüseyin POROY ve Erhan Tanju’dan Takdirname alarak ödüllendirildi. 2003 yılında Amasya İli Suluova İlçe Kaymakamlığı’na, 2006 yılında Elmadağ Kaymakamlığı’na, burada iki yıl görev yaptıktan sonra 04.09.2008 tarihinde Eyüp Kaymakamlığına atandı.

YENİ DİLOVASI KAYMAKAMI HULUSİ ŞAHİN
Eski Dilovası Kaymakamı, Tarsus’a atanan Hasan Göç’ün yerine göreve gelen Hulusi Şahin, 25 Mayıs 1971’de Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Ankara’da Abidinpaşa İlkokulu, 29 Ekim Ortaokulu ve Başkent Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde eğitim görmeye başladı. 1992 yılında lisans eğitimini bitirdi. 1994 yılında Aksaray Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine geçti. Çeşitli staj aşamalarını takiben, İngiltere’de 8 ay yabancı dil ve İngiliz Kamu Yönetimi üzerine eğitim gördü. Samsun 19 Mayıs ve Yakakent İlçelerinde kaymakam vekilliği görevinde bulundu. 1997 tarihinde 84. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu 3’üncü olarak tamamlayarak, Karaman İli Kâzımkarabekir İlçesi’ne atandı. Ardından Ardahan İli Çıldır İlçesi’nde 2 yıl görev yaptı. 2001 yılında Trabzon İli Arsin İlçesi Kaymakamlığı görevine atandı. 2004 Yılında İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere Exeter Üniversitesi’ne “Kamu Yönetimi ve Kamu Politikaları” alanında master yapmak üzere gönderildi. “Local Education Authorities Under New Labour” adlı İngiliz Eğitim Sistemi üzerine hazırladığı yüksek lisans tezi, Üniversite Senatosu tarafından “merit” (üstün başarı) derece ile kabul edildi. Ekim 2005’te yurda döndü. 5 Ekim 2006 tarih ve 2006/8539 Sayılı Müşterek Kararname ile Adıyaman İli Besni Kaymakamlığı görevine atandı. 19 Ağustos 2009 tarihinde Sungurlu Kaymakamlığı görevine başladı.


YENİ GEBZE KAYMAKAMI MEHMET ARSLAN
Eski Gebze Kaymakamı Salih Karabulut’un Düzce Vali Yardımcılığı’na atanması sonrasında göreve getirilen Mehmet Arslan, 1952 Kırşehir doğumlu. Arslan 1976 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdikten sonra, 1977-1979 yıllarında bankacılık yaptı. 1979’dan bugüne kadar Mülki Teşkilat’ta yer alıyor. Sırasıyla Yunak, Sason Kaymakamlığı, Mardin Vali Yardımcılığı, Ilgaz, Serik Kaymakamlığı, Denizli Vali Yardımcılığı, Fethiye Kaymakamlığı, İzmir Karşıyaka Kaymakamlığı ve İstanbul Çekmeköy Kaymakamı olarak görev yaptı.


YENİ ÇAYIROVA KAYMAKAMI TURGUT ÇELENKOĞLU
Çayırova Kaymakamı A.Selim Parlar’ın Odunpazarı Kaymakamlığı’na atanmasıyla göreve gelen Turgut Çelenkoğlu, 1955 yılında Niğde Bor’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Bor ve Niğde’de tamamladı. 1979 yılında A.Ü.SBF. İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun oldu. 1982 yılında Niğde Kaymakam adayı olarak göreve başladı. 1984 yılında kura sonucu Artvin’in Arhavi İlçesi’ne atandı. 1988-1990 Çat – (Erzurum) Kaymakamlığı, 1990-1993 Bünyan – (Kayseri) Kaymakamlığı yaptı. 1990-1991 yılında Yabancı Dil Eğitimi için 1 yıl ABD’de bulundu. 1993-1998 yıllarında Ankara Elmadağ Kaymakamlığı, 1998-2003 Ordu Vali Yardımcılığı, 2003-2008 Konya Meram Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 30 Haziran 2008 tarihinden itibaren ise yeni kurulan Ataşehir Kaymakamlığı görevine atandı.


YENİ DARICA KAYMAKAMI MEHMET ÖKLÜ
Eski Darıca Kaymakamı Osman Ateş’in Ortahisar Kaymakamlığı’na atanmasıyla göreve getirilen Mehmet Öklü 10 Mayıs 1954 tarihinde Denizli’nin Tavas İlçesi’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra, 1976’da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Aynı yıl girdiği Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğini seçti. Karaburun, Başkale, Koçarlı, Tosya, İznik, Ceyhan kaymakamlıkları ile Kars, Kırıkkale ve Adana Vali yardımcılıkları görevlerinde bulundu. 1988-1989 yıllarında İngiltere’de yabancı dil eğitimi gördü. İngiltere ve Almanca bilen Öklü, İngilizceden şiir ve makale çevirileri yapıyor. Toynbee’den çevirdiği çevre konulu uzun bilimsel makale, (1991 Haziran Ayı Sayı-391)Türk İdare Dergisi’nde örnek makale olarak yayınlanıp, dereceye girdi. Şiirleri “Karınca, Size, İdarecinin Sesi, Antoloji, Üçüncü Yeni, Madenci” gibi dergilerde yayınlanmış, ilk romanı ise “Külde Açan Gül”, Yeni Konya Meram Gazetesi’nde tefrika edildi. 1969’da Rahmetli Kırgızistan Büyükelçisi Tölömüş Okayev’in girişimleriyle “İznik’te Kırgızlar ” adlı şiiri bestelenmiş ve şiir Kırgız Manaslarının repertuarlarında yer almıştır. Ayrıca kaymakamlık yaptığı yıllarda kendisinin “Açık Hava Müzesi” olarak tarif ettiği şirin ilçe İznik’teki duygu ve düşüncelerini, “İpek Yolunda İznik Molası” adıyla kitaplaştırmıştır (1995). Adana Hava Limanı Mülki İdare Amiri iken 18 Haziran 2004 tarihinde Soma Kaymakamı olarak göreve başlayan Mehmet Öklü, Soma'da 4 yıl 2 ay süren Kaymakamlık görevinin sonunda son atamayla İstanbul Şişli Kaymakamlığı’na getirildi.


YENİ KARTEPE KAYMAKAMI AYHAN DURMUŞ

Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı’nın yerine atanan Ayhan Durmuş, 4 Şubat 1965 tarihinde İstanbul’da doğdu. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Çeşitli ilçelerde görev yaptıktan sonra, 2008 yılında Bulancak İlçesi’nde göreve başladı. 2011 yılı Ağustos ayında yapılan atama ile Yalova Vali Yardımcılığı görevine başladı.


23 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR