Cahit Elginkan komşuları buluşturdu

İzmit Cahit Elginkan Anadolu Lisesi bir süredir internet üzerinden çalışmalar yürüttüğü Azerbaycan ve Rusya’yla “Komşular Buluşuyor” adlı bir projede...

BÜYÜT

İzmit Cahit Elginkan Anadolu Lisesi bir süredir internet üzerinden çalışmalar yürüttüğü Azerbaycan ve Rusya’yla “Komşular Buluşuyor” adlı bir projede bir araya geldi.

Proje Koordinatörü Cahit Elginkan Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Huri Çınar tarafından hazırlanan proje çerçevesinde İzmit Sabancı Merkezi’nde güzel bir etkinlik gerçekleşti. Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, İzmit Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Müdürü Cahit Çakmak’ın katılımı ile gerçekleşen törende Türkiye, Rusya ve Azerbaycanlı öğrenciler ülkelerini tanıtan gösteriler sergilediler.

25 MAYIS’TA AZERBAYCAN
11-16 Nisan tarihleri arasında Türkiye, 25-30 Mayıs tarihleri arasında ise Azerbaycan’da uygulanacak olan projede Rusya Gymnasıa 23 Chelyabınsk Okulu’ndan İngilizce Öğretmeni Olga Timofeeva, görevli öğrenciler Dieneka Dariya, Sichinskaya Anna, Ten Dariya, Shpakova Kristina, Timofeeva Veleriya, Vishnyakow Nokita, Zheltikov Iliya, Pankratov Iliya, Timokhin Artyom, Azerbaycan İsmayilli Shehir 1.Hasanov Adına 1 Sayılı Orta Okul’dan İngilizce Öğretmenleri Pervane Piriyeva, Mahmudova Ruhiye, görevli öğrenciler Piriyev Vusal, Hemzeyev Seymur, Piriyeva Xoshbaxt, Abdullayev Emin, Azerbaycan İsmayilli Milli Eğitim Müdürü Baxishov Rahim, İzmit Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Emine Neşe Çakar, İngilizce Zümre Başkanı Ö. Osman Akfesli, İngilizce Öğretmeni Huri Çınar, görevli öğrenciler Müşerref Şal, Berna Kabadayı, Yaren Durmaz, Ali Sayan, Aybil Güngör, Deniz Miray Arca, Senem Kel, Aslıhan Özbozkurt, Çağla Yaman, Sefa Özkul, Hamit Can Alpay, Ozan Aydın Balçık, Ece Avcı, Ahmet Ömer Yüce, Tayfun Murat Çoban, Duygu Genç, Emre Gürler ve Samet Tolga aktif olarak faaliyetlerde bulunacak.
Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Komşular Buluşuyor Projesi etkinliğinde konuşma yapan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü İspirli Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ sözünü hatırlatarak hazırlanan projenin kardeşlik ve dostluk duygularının pekişmesine vesile olacağını ifade etti.

İNTERNETTE ÇALIŞMA BAŞLADI
Proje Koordinatörü Huri Çınar ise İzmit Cahit Elginkan Lisesi’nin yaklaşık 1 yıldır bu iki ülkenin öğrencileri ile internet üzerinden irtibat halinde olduklarını belirterek, “Azerbaycan’dan İsmayilli Şehri 1. Hasanov adına 1 sayılı Ortaokul ve Rusya’dan Gymnasia 23 Chelyabinzsk Okulları ile internet ortamında çeşitli konularda proje çalışmaları yapmaktayız. Uzun süredir internet aracılığı ile geliştirdiğimiz etkinlikleri ve paylaşımları ‘Komşular Buluşuyor’ çağrısıyla ziyaretlere dönüştürüp, bu çalışmaların her anlamda köklü ve kalıcı olmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Azerbaycan ve Rusya’dan gelen konuklarımıza, ülkemizde kaldıkları süre içinde tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerimizi tanıtma olanağı bulmuş olacağız. Bu durum da bize, evrensel kültürü oluşturan tüm dünya milletlerinin birbirini tanıma ve anlama yolunda katkılar sağlayacaktır. Bu yılda Cahit Elginkan Anadolu Lisesi olarak parolamız ‘Farklılıklar Zenginliğimizdir’ olacaktır” dedi.

12 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR