KASK binadan değil, ihaleden vazgeçti!

İzmit Belediyesi tarafından önceki hafta mevcut KASK binasının ihalesi gerçekleşmişti. KASK Başkanı Cengizhan Günesen İzmit Belediyesine ihalenin ipta...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi tarafından önceki hafta mevcut KASK binasının ihalesi gerçekleşmişti. KASK Başkanı Cengizhan Günesen İzmit Belediyesine ihalenin iptali için dilekçe verdi, ama “Ben buradan çıkmam” dedi.

4 Ocak tarihinde ihale edilen KASK binası için, 21 Ocak tarihinde İzmit Belediyesine dilekçe veren KASK Başkanı Cengizhan Günesen, “Biz ihaleden vazgeçiyoruz, binadan değil” diyerek 31 Ocak tarihinde belediyeye yeni bir dilekçe sundu. Bu dilekçede binanın ayıplı olduğu için, sözleşmenin iptali istendi.

Önceki hafta İzmit Belediyesi Cumhuriyet Parkı içerisinde bulunan KASK binasını ihale yolu ile kiraya çıkarmıştı. Öncesinde ise ihaleye çıkışla birlikte İzmit Belediyesi büyük bir tepki çekmişti. KASK yapılan ihale ile KASK binasını resmen kiralamış oldu. Önceki gün ise bir gazetede KASK’ın binayı kiralamaktan vazgeçtiği ve İzmit Belediyesine dilekçe ile müracaat ettiği haberleri yer aldı. Haber İzmit’te tam anlamıyla bir şok etkisi yarattı. Cengizhan Günesen ise yaptığı açıklamada bu haberin yalan olduğunu söyleyerek, “Daha ödeme için verilen süre bile dolmadı. Gazetede çıkan haber tümüyle yalandır. Dilekçe verdiğimize, vazgeçtiğimize dair hiçbir şekilde hiçbir gazeteye açıklamada bulunmadık. Gazete haberinde yönetim açıklama yapmış gibi yazmışlar ama bu gerçeği yansıtmamaktadır” açıklamasında bulundu.

GEREKÇE “AYIPLI MAL”
Cengizhan Günesen yaptığı açıklamada ihaleden vazgeçmediklerini söyleyerek, “Bizim verdiğimiz dilekçe iptale yönelik bir gerekçedir. Yerimiz için değil, ihaleye itiraz ettik. Yakın zamanda basın açıklaması gerçekleştireceğiz. İzmit Belediyesi bunu gazetelere yanlış aksettiriyor” dedi. Sözleşmeye göre eğer KASK vazgeçmeseydi İzmit Belediyesinden işletme ruhsatı çıkarmak zorunda kalacaktı. KASK kiralama ihalesine katılmış ve 4050 TL önererek ihaleyi kazanmıştır.

ŞİMDİ NE OLACAK
Gelen dilekçeyi değerlendiren İzmit Belediyesi, KASK’a bir cevap verme hazırlığında. Belediyenin KASK’a , “Siz ihale şartnamesini okuyarak ihaleye katıldınız ve kazandınız. Şimdi binanın ayıplı olduğunu belirtiyorsunuz. Oysaki bu binada yine sizler vardınız. Ya birkaç gün içinde binayı devir alırsınız, ya da ihaleden vazgeçersiniz. Bina yeniden ihale edilir” şeklinde bir savunmayla vereceği öğrenildi.

05 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR