KORGANLILAR BAŞİSKELE’NİN ER MEYDANINDA BULUŞTU

Başiskele Belediyesi ile Kocaeli Korganlılar Derneği’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu geleneksel yağlı güreş şölenlerinin 5’ incisi Karadenizliler Maha...

BÜYÜT

Başiskele Belediyesi ile Kocaeli Korganlılar Derneği’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu geleneksel yağlı güreş şölenlerinin 5’ incisi Karadenizliler Mahallesi’nde yapıldı. Her yaş gurubundan yaklaşık 250 güreşinin ter döktüğü ve kıran kırana geçen er meydanında renkli görüntüler yaşandı.

Yağlı Güreş Şöleni’ne kent protokolünden; Başiskele Kaymakamı Ali Partal, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Çivelek, Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ile İlyas Şeker, Ak Parti Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, Dernek Başkanı Yunus Şener, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı. Öte yandan il dışından gelen konuklar; Korgan Kaymakamı Mehmet Fatih Çeliker, Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ordu Tepealan Belediye Başkanı Selahattin Cin, Ordu Çayırkent Belediye Başkanı Muzaffer Çakmak, İstanbul Korganlılar Dernek Başkanı Tuncay Kiraz’da tören alanında yerini alan misafirler arasındaydı.

Yağlı güreş şöleni Başiskele Karadenizliler Mahallesi’nde Başiskele Belediyesi’nin katkılarıyla yapılan Dernek Lokali ve Hizmet Binasının kurdele kesilmesiyle başladı. Daha sonra kortej ile devam eden yürüyüşe vatandaşlarda eşlik etti. Güreşin yapılacağı alanda son bulan kortejin ardından şölen saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve kuran tilavetiyle devam etti. Dernek Başkanı Yunus Şener, günün önemine ilişkin yaptığı konuşmasında,“ Daha önce amatör olarak yaptığımız bugün ise profesyonel anlamda geleneksel hale getirdiğimiz 5. Yağlı Güreş Şölenimize hepiniz hoş geldiniz” diyerek desteklerinden dolayı Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a teşekkür etti.

Geçtiğimiz hafta dernek yönetimiyle Ordu Korgan’a bir ziyaret gerçekleştiren Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’da konuşmasında şu ifadeleri kullandı. “ Korgan Belediye başkanımızın ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz gezi beni çok mutlu etti. Bizi oraya götüren arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Derneğinizin yaptığı bu organizasyon, geçmişten günümüze devan eden bir gelenek olması ve onu yaşatıyor olmanız gurur verici. Dernek yönetimi de bu geleneği başarıyla sürdürüyor. Bu organizasyonlar bundan sonrada devam edecek ve daha da coşkuyla yaşanacak”

İl Başkanı Mahmut Çivelek’te konuşmasında, “ Bu tür organizasyonlar gerçekten zordur. Derneğimizin yılmadan, tükenmeden bu işi başarıyla yapması ve kültürlerini yaşatması bana göre mutluluk verici. Benim başkanlığım sürecinde de bu şölen yapılıyordu. Ama Başiskele Belediye Başkanımızla daha da gelişmiş. Kendisini tebrik ediyorum. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece bizi kimse yıkamaz. Tüm güreşçilerimize şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu. Korgan Kaymakamı Fatih Çeliker, Başiskele Kaymakamı Ali Partal ve milletvekilleri İlyas Şeker, Fikri Işık, İhsan Şener’de yaptığı konuşmalarında emeği geçenlere ve dernek yönetimine teşekkür ederek, tüm güreşçilere başarılar diledi. Konuşmaların ardından başlayan güreşler gün boyu devam etti.

14 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR