Mali müşavir ve yöneticilere Türk Ticaret Kanunu anlatıldı

Ticaret Bakanlığı ile müşterek olarak birincisi düzenlenen toplantıda mali müşavirler ve ilimizdeki kooperatif yöneticilerine yeni kanunlar ve uygulam...

BÜYÜT

Ticaret Bakanlığı ile müşterek olarak birincisi düzenlenen toplantıda mali müşavirler ve ilimizdeki kooperatif yöneticilerine yeni kanunlar ve uygulamalar anlatıldı. Bu çalışmanın Türkiye’de bir ilk olduğu belirtildi

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) tarafından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kocaeli Ticaret İl Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen, “Türk Ticaret Kanunu’nda yapılan değişikliklerin şirket ve kooperatiflerin kuruluş, genel kurul ve uygulama işlemlerinde getirdiği değişiklikler ” ile ilgili Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkililerinin katıldığı bilgilendirme ve eğitim çalışması, Mali Müşavirler ile Kocaeli Ticaret Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün yanı sıra Ticaret Odası, Ticaret Sicil Müdürlüğü yetkilileri ve Kocaeli’de faaliyet gösteren ticari nitelikli tüm kooperatiflerin yöneticilerinin kalabalık katılımı ile yapıldı.

BAKANLIK YETKİLİLERİ BİLGİ VERDİ
KSMMMO Eğitim Salonu’nda yapılan ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatif Daire Başkanı Alper Bozkurt, İç Ticaret Genel Müdürlüğü Mevzuat Şube Müdürü Serkan Yüksel ve Kocaeli İl Ticaret Müdürü Veysi Uzunkaya’ nın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda Yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili özellikle “ Yeni Kanun ve Yönetmelikleri açısından, tüm şirketlere getirilen Genel Kurul Yapma Zorunluluğu, tutulacak defterler ile özellik arz eden durumlar ” katılımcılara aktarıldı.

TÜRKİYE’DE BİR İLK
Bakanlık adına katılan yetkililer, yeni uygulamaları anlatır iken , “Bu çalışmanın Türkiye’de bir ilk olduğunu ” belirterek, birincisi düzenlenen ve devam etmesi planlanan gerek Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, gerekse Kocaeli Ticaret İl Müdürlüğü ve ev sahibi olarak KSMMMO’nun, hem mali müşavirleri, hem de bölgede faaliyet gösteren özellikle Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri gibi kalabalık ve sorunlu meslek gurubu yöneticilerini bir araya getirip, kanun ve yönetmeliklerde yapılan ve uyulması zorunlu değişikliklerin anlatılmasının önemini ifade ettiler.

500 KİŞİ SALONA SIĞMADI
Sabahki oturumda kooperatifler ile ilgili değişiklik ve uygulamaların anlatıldığı program, mali müşavirler ile birlikte kooperatif yöneticilerinden de büyük ilgi gördü. 350 kişilik salona, katılımcılar sığmayınca, aralara ilave sandalyeler konulmasının yanı sıra binanın diğer yerlerinden de yayın sistemi ile eğitim izlendi. Öğleden sonraki ikinci oturumda ise özellikle yeni Ticaret Kanununun getirdiği, şirket kuruluşları, uygulamalar, ana sözleşme değişiklikleri ve genel kurullar gibi, henüz netleşmemiş ve kafalarda soru işreti olan konular anlatıldı, sorulan sorulara cevap verildi.

PLAKET VE PİŞMANİYE SUNULDU
Birincisi yapılan ve devam edeceği mesajı verilen seminere sunucu olarak katılan, Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Daire Başkanı Alper Bozkurt ile İç Ticaret Mevzuat Şube Müdürü Serkan Yüksel ve Kocaeli İl Ticaret Müdürü Veysi Uzunkaya’ya, KSMMMO yetkililerince , üzerinde KSMMMO arması ile İzmit’in sembolü saat kulesi bulunan birer teşekkür plaketi ile yine İzmit ile özdeşleşmiş pişmaniye sunuldu.

12 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR