HEREKE KÜREK’TE BÜYÜK ŞOK…

Veliler ve sporcular ayaklandı. Sponsor Nuh Çimento, kulübe kilit vurdu   ÜMMET SUBAŞ’IN BAŞARISI CEZASIZ KALMADI… POLİSLER KULÜBÜ ABLUKAYA ALDI…...

Veliler ve sporcular ayaklandı. Sponsor Nuh Çimento, kulübe kilit vurdu

 

ÜMMET SUBAŞ’IN BAŞARISI CEZASIZ KALMADI… POLİSLER KULÜBÜ ABLUKAYA ALDI…

Ülkemizin en eski spor kulüplerinden biri olan Hereke Kürek Kulübü’nün Antrenörü olan ve aynı zamanda milli takımı da çalıştıran Ümmet Subaş, hiçbir gerekçe gösterilmeden görevinden alındı. Olayı duyar duymaz kulüp binasının önüne gelen velileri ve sporcu yakınlarını polisler karşıladı. Kulüpten de hiçbir açıklama yapılmadı. Başarılı teknik sorumlu vce aynı zamanda milli takım antrenörü olan Ümmet Subaş, 10 gün önce yurtdışındaki Milli takım kampındayken şok haberle sarsılmıştı.

 

VELİLER KAPIYA DAYANDI…

Sporcu velileri önceki gün Hereke Nuh Çimento kulübü önünde toplanarak, “Biz hocamızı geri istiyoruz. Çok başarılı. Milli takıma sporcu yetiştiriyor. Bir an önce bu yanlış karardan dönülmesini istiyoruz” dedi. Kulüp önünde toplanan sporcuları velileri, polis merkezi ve çeşitli resmi yerlere eylem için başvurarak suç işlememiş oldu. Polisler de eyleme anlayış gösterince, tatsızlık yaşanmadı.

 

“YÖNETİM HATADAN DÖNMELİ”

Veliler “Hocamız konusunda biz sonuna kadar mücadelemi sürdüreceğiz. Yaklaşık 3.5 yıl bu kulüpte çalışma yapan Antrenörümüz Ümmet Subaş, büyük başarılar elde etti. Kulüpte 33 sporcumuz var. Haftanın 6 gününde bu kulüpte çalışmalar yapıyorlar. Ancak yaşanan olay ortalığı karıştırdı. Şu anda sporcularımızı kimin çalıştıracağı belirsiz, koskoca kulübüz ve bir hocamız yok. Önümüzdeki 45 gün içinde 3 yarışma yapılacak. Nuh Çimento Kürek Kulübü Başkanı ve yönetiminin keyfi olarak böyle bir karar almaları, bizi derinden yaraladı. Yanlıştan dönülmeli” dedi.

 

KULÜBÜN KAPISINA KİLİT KOYDULAR

Dört günden beri Nuh Çimento Kürek kulübü kapısı açılmıyor kapıya kilit vurdular kürek kulübün sporcuları çalışma için gittikleri kulübe hocamızın görevini son vermeleri ne başkan ne yönetim geldiği yok sporcular yarışmalar için hazırlanmaları idman çalışmaları yerleri yok ancak kulübe takılan kilit sporcularımızı mağdur duruma düşürmeler kimseni hakkı olamadı, Nuh Çimento yönetimi 9 kişiden oluşuyor velilerin yaptıkları eylemi.Başkanlık yapan, İsmail Kocabaş ve Ferhat Mercan yönetim kurulu üyeleri bir an önce 10 gün sonra Milli takım ile yurt dışından gelmesi bu olayı çözmeleri hocamıza yapılan yanlışları görevine son vermeleri bu hatadan dönmeleri gerekiyor.

Ahmet AKAY

30 Haziran 2016 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR