ÖDP meclise aday çıkaracak

        Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İl Başkanı Osman Bahçeci, dün düzenlediği basın toplantısı ile yerel seçimlerle ilgili stratejilerini açık...

BÜYÜT

 

 

 

 

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İl Başkanı Osman Bahçeci, dün düzenlediği basın toplantısı ile yerel seçimlerle ilgili stratejilerini açıkladı. AKP hükümetini eleştiren Bahçeci, kent genelinde belediye meclis üyelikleri için aday çıkaracaklarını söyledi.

 

TÜRKİYE KRİZDEN GEÇİYOR

Türkiye’nin ekonomik ve siyasi bir krizden geçtiğini vurgulayan Bahçeci, “Bu kriz, 11 yıldır ülkeyi yönetenlerin geliştirdikleri neoliberal sömürü düzeninin bir krizidir” dedi. Bu dönemde halkın yoksulların daha da yoksullaştığı, zenginlerin daha da zenginleştiğini belirten Bahçeci, “Erdoğan ve AKP, kendi günahlarının üzerini örtmeye ve bu kriz ortamını, kendi diktatörlüğünü pekiştirmenin bir vesilesi haline getirmeye çalışıyor” diye konuştu.

 

SEÇİME GİRECEĞİZ

Osman Bahçeci, sözlerini şöyle tamamladı: “Kocaeli’nde tüm ilçelerde meclis üyeliklerine aday çıkaracağız. Büyükşehir Belediyesi’ni en borçlu belediyelerden biri haline getiren AKP, kentimizin doğal alanlarının rant merkezine çevirirken, Kocaeli’nin altyapı sorunlarına dahi çözüm üretmekten aciz kalmıştır. Bu seçimde kara düzene karşı, daha çok örgütlenmeye, kentimize ve geleceğimize sahip çıkmaya ihtiyacımız vardır” diye konuştu. 

02 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Selamettin PULAT - .....Kocaeli'de tüm ilçelerde belediye meclisi üyeliklerine aday çıkararak seçimlere katılan ÖDP KOCAELİ Örgütündeki tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Yanıtla . 0Beğen 02 Şubat 16:32
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR