“Biz Hepimiz Çanakkale’yiz”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın emektar sanatçısı Mehmet Beyazıt’ın kaleme aldığı “Biz Hepimiz Çanakkaleliyiz” oyunun provaları yo...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın emektar sanatçısı Mehmet Beyazıt’ın kaleme aldığı “Biz Hepimiz Çanakkaleliyiz” oyunun provaları yoğun şekilde devam ediyor. Oyun, Vefa Sultanisi (Lisesi) Fransızca öğretmeni Muallim Ahmet Rıfkı Efendi’nin özelinde Çanakkale Savaşı’nı, özellikle cephe gerisindeki müthiş inanç ve mücadele gücü ile anlatıyor.

GERÇEK BİR HİKÂYEDEN UYARLANDI
Gerçek bir hikâyeden uyarlanan eserde 16’sı koroda olmak üzere toplam 40 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievi öğrencisi görev yapacak. Yönetmenliğini Mehmet Beyazıt, Yönetmen Yardımcılığını Senem Akman, Sanat Danışmanlığını Serhat Güzel’in yaptığı oyunda Dekor-Kostüm Tasarımda Verysel Çıracı, Işık Tasarımda Yaşar Demirkıran, Ses-Efekt Tasarımda İlker Sevüker ve Görsel Tasarımda Serkan Aktü görev yapıyor.

16 MART’TA SAHNELENECEK
İnsanlık tarihinin en büyük savaşlarından biri olan Çanakkale Savaşı’nda, din için, devlet için, vatan için, millet için, bağımsızlık ve özgürlük uğruna, toprağımız, aşımız ve çocuklarımız için bir ulusun tek yürek, tek yumruk olmasını ve Anadolu kadınının sarsılmaz inancını son derece dokunaklı bir dille aktaran “Biz Hepimiz Çanakkaleliyiz” adlı oyun 16 Mart Cumartesi günü saat 18.00’de SDKM’de ücretsiz olarak izlenebilecek.

08 Mart 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR