Seçimi açık farkla kazanacağız

      CHP İzmit İlçe Örgütü, Bekirpaşa’da bulunan Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlediği programla İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen ile Büyükşe...

 

 

 

CHP İzmit İlçe Örgütü, Bekirpaşa’da bulunan Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlediği programla İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen ile Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan’ı, Bekirpaşa ve 28 Haziran Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarla bir araya getirdi. Programa, vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Programa Sirmen ve Tarhan’ın yanı sıra il başkanı Yalçın Kuşkan, milletvekili Haydar Akar ve ilçe başkanı Selman Yıldırım da katıldı.

 

AKP’YE SALON ELEŞTİRİSİ

Programda konuşan ilçe başkanı Selman Yıldırım, salondaki kalabalığı AKP’ye hesap sormak isteyen onurlu insanlar olarak niteledi. Bekirpaşa’nın CHP için zor bir bölge olduğunun söylendiğini söyleyen Yıldırım, “Ancak önce Paşa’da, ardından Bekirdere’de gördük ki, İzmit halkı Nevzat Doğan’ın baskısından kurtulmak istiyor” dedi.

 

MAHALLELER 10 YIL GERİDE

Daha sonra konuşan Sefa Sirmen ise, AKP döneminde tüm ilçenin 10 yıl geriye gittiğini söyledi. 30 Mart’ta halkın iktidarını kuracaklarını söyleyen Sirmen, “Bu seçim çok açık farklı olacak. 30 Mart’ta yeniden ve büyük projelerle geleceğiz. Önümüzdeki yaklaşık bir aylık süreyi iyi değerlendirmeliyiz. Bizim anlatacak çok şeyimiz var. 10 yılda 20 milyar dolar harcanıyor ama mahalleler bizim 10 yıl önce bıraktığımız yerde” ifadelerini kullandı.

 

SANAYİNİN KALBİNDE

İNSANLAR İŞSİZ

Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan ise, programa katılanları “Karanlık kentin aydınlık insanları” diye selamladı. Kocaeli ile ilgili tespitlerini sıralayan Tarhan, “Sanayinin kalbi olan kentte insanlarımız işsiz. Biz kentimizi karanlıktan aydınlığa çıkaracağız. En büyük sorunumuz ulaşım dedik, hemen kapımıza bir tramvay getirdiler. Hava ve deniz ulaşımımız yok, tramvayımız yok. Biz gelince hepsini yapacağız. Yoksulluğu çözeceğiz. Taşeronluğu bitireceğiz” dedi.

 

REKLAM PARASI

ÖĞRENCİLERE

Sözlerini devam ettiren Tarhan, şöyle konuştu: “Belediyenin 1 milyar dolar bütçesi var. Bütçenin yüzde 10’ı reklama harcanıyor. Reklam parasını okumak isteyen gençlere vereceğiz. Üniversite kenti olduğumuzu söylüyoruz. 100 bine yakın öğrencimiz var ama öğrenciler kampusa hapsedilmiş durumda. Su parasını indireceğiz. Anketlerde İzmit’te öndeyiz, Büyükşehir’de de paçalarından yakaladık, kaçamazlar. 30 Mart’ta hep birlikte CHP’nin bayrağını Kocaeli’ye dikelim.”

 

48 YENİ ÜYEYE

ROZET TAKILDI

Program sonrasında CHP’ye katılan Agim Sever, Akif Vardar, Süleyman Üzeyiroğlu, Yaser Arafat Mehmetoğlu, Ramazan Vardar, Tamer Emek, Mustafa Vatansever, Bayram İsen, Emrah Sever, Neşat Şentürk, Adnan Emek, İsmail Demirtaş, Ahmet Ümit Demirtaş, Teyfik Emek, Ali Çiçek, İlyas Altıntaş, Şaban Çelik, Sezer Sever, Güngör Akarsu, Tuncay Coşkun, Şükrü Güneş, Tuncay Öztürk, Nuran Öztürk, İlker Sever, Hilmi Çiçek, Zeynel Erdem Korap, Kadir Korap, Beyza Çiçek, Çiğdem Çiçek, Seray Güneş, Rıdvan Hocaoğlu, Alper Şentürk, Hasan Hocaoğlu, Elgin Turgut, Samet Hocaoğlu, Tahsin Özakyol, Oğuz Emek, Remzi Öztürk, Samet Sert, Gamze Sert, Zeynep Güneş, Serdar Emek, Emrah Uzcan, Hüseyin Kocacık, Melahat Kocacık, Samet Bağçeşme, Aslıhan Özer, Özge Nur Özer’e rozet takıldı.

 

25 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR