“BEN GARNİTÜR DEĞİLİM, KENDİMİ YEDİRMEM”

MHP İzmit İlçe Teşkilatı’nın Kulüp Bitinya'da düzenlediği dayanışma yemeği yoğun katılımla gerçekleşti. 4 İl Başkan adayının aynı masayı paylaştığı ge...

BÜYÜT

MHP İzmit İlçe Teşkilatı’nın Kulüp Bitinya'da düzenlediği dayanışma yemeği yoğun katılımla gerçekleşti. 4 İl Başkan adayının aynı masayı paylaştığı gecede Ruhi Çavdar, Cumali Durmuş'a yüklendi. Çavdar "Bahçeli’ye rağmen Bahçelicilik oynuyorsunuz. Ben garnitür değilim, kendimi yedirmem. Delegeyle bire bir görüşüyorum" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmit İlçe Teşkilatı, önceki akşam ‘İzmit Harekete Geç, Hedef 2012’ isimli bir program düzenleyerek partilileri bir araya getirdi. Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Sosyal Tesisleri Kulüp Bitinya’da düzenlenen geceye; MYK Üyesi Cumali Durmuş, İl Başkanı Celalettin Yaylak, ilçe başkanları ve 3 Haziran’da yapılacak 10. Olağan il kongresinde aday olan partililer katıldı. Oldukça samimi ve sıcak bir atmosferde geçen geceye partililer arasında yaşanan söz düellosu damga vurdu.
KATILAN İSİMLER
Partililerin büyük katılım gösterdiği geceye İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen ev sahipliği yaparken, Kandıra, Derince, Kartepe ilçe başkanları ve delegeler, İl Başkan Adayları Aydın Ünlü, Fikret Yalçınöz, İsmail Kurt ve Ruhi Çavdar da geceye katıldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan İzmit İlçe Başkanı Dilmen, birlik ve beraberlik mesajları vererek, “İl başkanı kim seçilirse seçilsin sen, ben değil; biz, yani MHP kazanacak” dedi.
YAYLAK HELALLİK İSTEDİ
Açılış konuşmasını yapan Kaan Dilmen katılımcıları selamladıktan sonra sözü İl Başkanı Celalettin Yaylak'a bıraktı. Konuşmasına helallik isteyerek başlayan Yaylak "Biz 40 kişiyiz, 40'ımız da birbirimizi biliriz. 3 Haziran'da görevimi devredeceğim. Sizlerden isteğim daha seviyeli eleştiriler yapmanız. İl Başkanını eleştirirken genel başkanınızı eleştirdiğinizi unutmayın. Görevde bulunduğum süre boyunca konu mankenliği yapmadım. Raporları da Genel Başkan Dr. Bahçeli istediği için yaptım. Artık kenarda kalıp genel başkanımızın isteği doğrultusunda hareket edeceğim" dedi.
‘ANAP HASTALIĞI BİZİMDE BAŞIMIZA GELDİ’
Komuoyunda konuşulanlardan rahatsızlık duyduğunu açık bir şekilde dile getiren il Başkan Adayı Fikret Yalçınöz "Ben zincirin en zayıf değil, en sağlam halkasıyım" dedi. Bölünmeye bölüştürülmeye çalışılıyoruz şeklinde konuşmasına başlayan Yalçınöz "ANAP ve DYP'nin başına gelen hastalık bizim de başımıza getirilmeye çalışılıyor. Ama burada görüyoruz ki küçücük bir asprin bile bu hastalığımızı geçirir. Bizi üzenler dışarıdan bakıp seviniyorlar" dedi.
'DİKKAT EDELİM'
Eski bir tiyatrocu olduğunu dile getiren Yalçınöz "Derince teşkilatının yemeğinde konuşmadığım için konuşamıyorum sandılar. Ama birşeyi bilmiyorlar. Ben yıllarca sahne tozunu yutmuş bir tiyatrocuyum. Ama oynamayacağım. Bizim birbirimizden hiç farkımız yok. Beraber sohbet ediyor yemek yiyoruz. Kendimize dikkat ettiğimiz sürece partimizi kimse yıkamaz" dedi.
'MAHALLEME DÖNECEĞİM'
Adaylıktan çekilmeyeceğini dile getiren Yalçınöz "İlçe Başkanlarının bir adayı desteklemesi bence doğru değil. İlk adaylığını açıklayan bendim. Yani diğer adaylar bana karşı çıkan adaylar. Bana zincirin en zayıf halkası diyorlar. Oysaki ben zincirin en güçlü halkasıyım. 1987 yılında Milli Çalışma Partisi ile bu bayrağı elime aldım. Tekrar söylüyorum. Adaylıktan çekilmeyeceğim. İl başkanı olmam önemli değil. Benim bir mahallem var kazansam da kaybetsem de mahalleme döneceğim" dedi.
'ÜST KURULU AÇIKLADI'
Kapıdan içeri giren yönetici olarak giriyor diyen Yalçınöz "Biz çanak tuttukça bu böyle devam eder. Ülkücülüğü bilen bu iradeye sahip çıkanlarla yola devam etmeliyiz. Delegelere güveniyorum. 250 delege robot delege ise geri kalan ülkücüdür. Daha önce de açıkladım. Benim üst delege listem bu partiye emek vermiş 12 ilçe başkanımdan, eski milletvekilim Kemal Köse'den, İl Ocak Başkanımdan, İzmit ve Gebze Türk Ocağı Başkanlarımdan, Rıza Doğan ve Bünyamin Akman gibi isimlerden oluşacak" dedi.
'KISA KONUŞTU'
Yalçınöz'ün ardından söz alan İsmail Kurt "Birlikteliğimizi yeniden kazanacağız. Kim il başkanı olursa olsun kazanan MHP olacak. Ben iddialıyım. Benim il başkanı olacağım yönetimde herkesin önü açık olacak. Gönül birliği ile hareket edeceğiz" dedi. Kurt'un ardından söz alan Ünlü kısa bir konuşma yapmayı tercih etti. Ünlü "Hedefi 2014 olan ekip kazanacaktır. Seçim sonrasında sonuç ne olursa olsun adaylarla kucaklaşacağız. Seçim sonrasında hedefimiz 6 belediyedir" dedi.
'DEDİKODU YAPIYORLAR'
Konuşmalarında sık sık Cumali Durmuş'a söylediği sert sözlerle dikkat çeken Ruhi Çavdar " Bazı insanlar gazetelerde demeç veriyorlar. Bu kongrede çok önemli bir şeye şahit olacağız. Bu da Vesayet Sisteminin ne kadar etkili olacağı. Seçim yarışında ben ve Fikret Yalçınöz garnitür olarak gösterilmeye çalışıyoruz. Çavdar'ın adaylığının asıl nedeni Ünlü'nün önünü açmaktır gibi cümleler duyuyoruz. Dedikodu yapıyorlar" dedi.
'BİREYSEL ÇIKARLARDAN ARINSIN'
Yaşanan süreçte fikir ayrılıklarından dolayı bazı ayrılıklarla yüz yüze geldik diyen Çavdar " Fikret Yalçınöz işin birazda duygusallık boyutunda. 601 il delegesi var bu delegeler kayıtsız şartsız karar vermeyecek. Akraba ilişkileri içinde olanlar ve söz verilenler eder. Devlet Bahçeli'ye rağmen Bahçelicilik oynayanlar var. Unutmamamız lazım seçilecek il Başkanı 23 il delegesi ile genel merkezde ilimizi temsil edecek. Kim temsil ederse etsin bireysel çıkarlarından arınsın" dedi.
GÜÇSÜZ DEĞİLİM'
Zannedildiği gibi güçsüz değilim diyen Çavdar "Anlatmak istediğim kimseyle yemekli toplantılarda görüşmedim. Bütün delegelerle bire bir görüştüm. İlçelerle ilgili süreci yönlendirmek amacıyla genel merkez adına siyaset yapacağım. Siyaset mezarlığına atılan ANAP, DYP, SP, DSP gibi olmayacağız" dedi. Bahçeli'ye ayak uyduramayanlar farklı alternatif arayışındalar diyen Çavdar, "Ülkücü hareket artık netleşmeli pazar günü itibariyle herkes büyük bir güçle ortaya çıkmalı" dedi.
'KENDİ İRADESİ VAR'
Herkes adam gibi delegenin karşısına çıksın diyen Çavdar "İl adayları gibi yemekli programlar düzenlemedim. Gösterilmeye çalışıldığı gibi garnitür de değilim. 3 yıl boyunca hizmet edecek kişiye, delege vesayet sistemi ile değil kendi iradesiyle karar verecektir. Ekibimiz bahçeliye karşı bahçelicilik oynamayacağız. Ülkücüler en aşşağıdan en yukarıya kadar herkese eşit mesafe ilezyaklaşacağız. Teşkilatımızı hayata geçirmek için oy vereceğinizi unutmayın" dedi
'İRADE BEYANI VAR'
Vatandaşın artık siyasetçiye güvenmediğini dile getiren Durmuş " Ben en yüksek mevkiye ulaştım. Benim herhangi bir beklentim yok. Şunun bilinmesini isterim ki ben asla geçmişime saygısızlık etmem. İnandığımı açıkça söylerim. Geçmişte beraber yürüdüğüm arkadaşlarımın da arkasından konuşmam. Ülkücü dik adamdır, konuştuğunu açıkca dile getiren adamdır. Ayrıca herkesin kendi irade beyan hakkı vardır" dedi.
'BAHÇELİYE RAĞMEN'
Birbirimizi yersek ilerleyemeyiz diyen Cumali Durmuş " siyaset bu düzelemde giderse yüzde 15'i geçemeyiz. Partisine inanmayan bir başarı olur mu? MHP'de kalıyorsan kurallarına uyacaksın. Siyasi partilerde gidişata yön veren kanaat önderleri vardır" dedi. Eksiğini abartmak yerine ayıbını kapat diyen Cumali Durmuş "Ruhi Çavdar'ın eksiği benim eksiğimdir. Dışarıda anlatıldığı gibi değil Bahçeli'yi de iyi anlarım. Sözlerim çarpıtılıyor. " dedi.

30 Mayıs 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR