Civelek: Olaylar, CHP ve HDP’nin teşviki ile gerçekleşti

AKP Teşkilatı, Antikkapı Restoran’da 5. AKP Olağan Kongresi’ni değerlendirmek amacıyla bir araya geldi. Kongre sürecine ilişkin tarihlerin de basına...

AKP Teşkilatı, Antikkapı Restoran’da 5. AKP Olağan Kongresi’ni değerlendirmek amacıyla bir araya geldi. Kongre sürecine ilişkin tarihlerin de basına bildirildiği toplantıya, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in yanı sıra AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, İl Başkan Yardımcısı Mehmet İpşiroğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, il yönetim kurulu üyeleri ve ilçe belediye başkanları katıldı. Toplantı Civelek’in konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.

 

‘BAŞARI İLE ÇIKACAĞIZ’

Kobani olaylarından CHP ve HDP’nin sorumlu olduğunu ileri süren Mahmut Civelek, “5. Olağan Kongre sürecinden beraberlik, başarı ve güç ile çıkacağız. Yüzyılımızın ilk 13 yılında kimsenin hayal bile edemediği birinci atılımı gerçekleştirdik. Şimdi hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te ikinci atılımı tamamlamaktır” ifadelerini kullandı.

 

‘PROJELER ÖZGÜVEN KAZANDIRDI’

AKP’nin iktidarlık sürecine değinen Mahmut Civelek, konuşmasını “Hükümetimiz ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma, adaletten emniyete kadar her alanda ülkemize ve insanımıza yakışır hamleler ortaya koydu. Başlatılan, bitirilen ve hala devam eden büyük projelerle insanımıza haklı bir özgüven kazandırdı” sözleri ile sürdürdü.

 

‘DEDİKODULARA İNANMAYIN’

Civelek, “5. Olağan Kongre sürecinin ilk ve en önemli aşaması köy ve mahalle delege seçimleri. Bu seçimler de 18 -19 Ekim tarihlerinde tüm il ve ilçelerde aynı saatte gerçekleştirecek. İlçe başkanlarımızla çok iyi başarılara imza attık. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Bakanımızla birlikte istişarelerimizi yaptık. En kısa zamanda bu elde ettiğimiz raporları genel merkezimize vereceğiz. Yapılan dedikodu ve iftiralara kimse inanmasın” dedi.

 

‘TIKIR TIKIR İLERLİYORUZ’

İlçe başkanlarının tekrar aday olup olmayacağı ile ilgili kesin karar verilmediğini de ekleyen Mahmut Civelek, “Şu anda kimse hakkında karar verilmedi. Bir tek Gebze ilçe başkanımız aday olmayacağını açıkladı. Bunun dışında hiçbir ilçe başkanımızla ilgili hiç kimse bir şey bilmiyor. Şu anda her şeyimiz ayarlı. Saat gibi tıkır tıkır gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

‘VAHŞETİ ÇIKARAN CHP VE HDP’

IŞİD tarafından gerçekleştirilen vahşete karşılık yapılan eylemlerden söz eden Mahut Civelek, “Bayramın ilk gününden beri CHP ve HDP milleti provoke etmeye çalışıyor. Şu an belirtilen ölü sayısı 32 olarak açıklandı. Bütün bu vahşetin, şiddetin sorumlusu CHP ve HDP’dir. IŞİD ile savaşmak istiyorsanız ambulansları, camileri, bankaları yakmaya gerek yok. Kobani’nin intikamını Türkiye’den almaya çalışmak akla mantığa sığmaz” dedi.

 

‘KENDİLERİNDE DARI AMBARINDA SANIYORLAR’

Milletvekili sayılarını arttırarak sekize çıkarmayı hedeflediklerini belirten Civelek muhalefet partilerin bu konuyla ilgili yaptıkları açıklamaları, “Diğer siyasi partiler, milletvekili sayılarını loto oynar gibi söylüyorlar. Bazıları 4, bazıları da 6 milletvekili çıkaracağız diyor. Aç tavuk kendini darı ambarında sanıyor. Hedeflerinin olmadığını, gerçekçi olmadığını ortaya koyan bu söylemler, 2015’teki seçimlerde de nasıl bir sonuçla karşılaşacaklarını bize gösteriyor. Yerel seçimlerde de bu açıklamaları hatırlıyoruz. Muhalefetin tamamı Kocaeli’de kocaman bir sıfırdan ibarettir” sözleri ile eleştirdi. Hilal GÜDÜCÜ

10 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

EMRE AYDIN - SAYIN CİVELEK SİZİ OY OLARAK DESTEKLEMESEMDE BU SÖZÜNÜZE KATILIYORUM MADEMKİ SOYDAŞLARI KATLİAMA UĞRUYOR NEDEN GİTMİYORLAR KOBANİYE ERKEKLİKLERİNİ İŞİDE GÖSTERSİNLER BOŞ ALANDA ERKEKLİK OLMUYOR KURU GÜRÜLTÜ YAPACAKLARINA SOYDAŞLARINA YARDIMA GİTSİNLER İZLEMEKLE OLMAZ..SİZLERDEND 13.YILINIZ UNUTTUĞUNUZ ASGARİ ÜCRETLİLERİ EMEKLİ DUL YETİM VS HATIRLASANIZ SİZLERDE DÜŞÜK GELİRLİLERE ZÜLMÜ BIRAKSANIZ HİÇ HATIRLAMADINIZ DOĞAL GAZA ELEKTİRİĞE YÜZDE 9 ALT TABAKA NE OLACAK AHİRETTE YAKANIZDAYIZ

Yanıtla . 0Beğen 10 Ekim 12:34
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR