Safi Port’tan ‘indirim’ talebi

Kocaeli Ticaret Odası’nın Derince’de gerçekleştirdiği Ticareti Geliştirme Arama Konferansı’nda konuşan önemli bir konu gündeme geldi. Toplantıya katı...

Kocaeli Ticaret Odası’nın Derince’de gerçekleştirdiği Ticareti Geliştirme Arama Konferansı’nda konuşan önemli bir konu gündeme geldi. Toplantıya katılan gemi acenteleri ve nakliye firmaları, özelleştirilerek Safi Holding’e satılan Derince Limanı’nda fiyatların çok yukarılara çekildiğini ifade ederek, eski tarifenin uygulanmasını talep etti.

 

LİMAN GÜNDEME GELDİ

Derince Ticari Gelişim Arama Konferansı’nda, ilçenin ticari yönden dezavantajları ve avantajları görüşüldüğü toplantıda avantajların daha verimli kullanılması noktasında da projeler geliştirildi. Özellikle, Türkiye’nin en büyük limanlarından birine sahip olan ilçede deniz ticaretini geliştirecek çalışmalar yürütmesi konusunda hemfikir olan Derinceli işadamları, Safi Port Derince Limanı’nın tam kapasiteyle çalıştırılmadığını ifade etti.

 

“YÜZDE 300’E VARAN ZAM”

Limana gemi yanaşma, yükleme, boşaltma ve hizmet ücretlerine Safi Holding tarafından yüzde 300’e yakın oranlarda zam yapıldığından dem vuran gemi ve nakliye acenteleri, “Gemilerimizi Mersin, İskenderun ve İzmir limanlarına yanaştırmak zorunda kalıyoruz. Safi Port’un fiyatları düşürmesi ilçede deniz ticaretinin ilerleme kat etmesi için hayati önem taşıyor” görüşlerine yer verdi. Katılımcıların görüşleri Doç. Dr. Oktay Koç tarafından rapor haline getirilerek, kent dinamiklerine sunulacak.

09 Nisan 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR